MARA – Mobility and Accesibility in Rural Areas (Mobilność i dostępność na obszarach wiejskich).

logotypy

Termin:  wrzesień 2018 -wrzesień 2021

Całkowita wartość projektu:  ponad 2,3 mln euro, w tym budżet powatu hajnowskiego jako partnera  to 77.660,00 euro

Kwota dofinansowania:   projekt jest realiowany w ramach Programu Interreg Baltic Sea 2014-2020, przyznana kwota dofinansowania: 85 %.

Cele projektu:

Tematem wiodącym przedsięwzięcia jest zrównoważony transport i ruch turystyczny na obszarach peryferyjnych państw basenu Morza Bałtyckiego.

W ramach realizacji przedsięwzięcia zostaną opracowane i przetestowane konkretne rozwiązania dotyczące mobilności, dostosowane do potrzeb każdego z obszarów. Dodatkowo projekt umożliwia dzielenie się dobrymi praktykami i doświadczeniami między partnerami na poziomie transnarodowym. Docelowo projekt ma przyczynić się do podniesienia mobilności mieszkańców i turystów w naszym regionie.

W projekcie uczestniczy 12 partnerów z 9 krajów, a liderem jest Ministerstwo Energetyki, Digitalizacji i Infrastruktury z Niemiec (Mecklenburg-Vorpommern).

Więcej na stronie:

najczęściej czytane