Wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Hajnowskim

Termin: 01.01.2013 – 31.08.2014

Program: Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Całkowita wartość projektu: 698 340,00 zł  Kwota dofinansowania: 698 340,00 zł

Osiągnięte rezultaty: Projekt miał na celu wsparcie systemu oświaty w powiecie hajnowskim. Projektem objęto 28 placówek oświatowych: 15 szkół podstawowych, 8 gimnazjum, 2 licea, 1 technikum i 2 przedszkola z terenu powiatu hajnowskiego. Wszystkim placówkom zaoferowano 24 obszary wsparcia do wyboru dwa wybrane. W oparciu o diagnozę potrzeb szkół i przedszkoli uczestniczących w realizacji projektu, został opracowany Powiatowy Program Wsparcia a każda jednostka realizowała proces doskonalenia na podstawie przygotowanych Rocznych Planów Wspomagania. Każda placówka dostała wsparcie w wymiarze 31 godzin- 12 godzin warsztatów, 9 konsultacji z ekspertami zewnętrznymi i 10 godzin spotkań ze Szkolnymi Organizatorami Rozwoju Edukacji. SORE swoją wiedzą i doświadczeniem wspierały szkoły w realizacji założonych celów.  W ramach projektu zostało również zainicjowane powstanie czterech tematycznych lokalnych sieci współpracy i samokształcenia. Na platformie internetowej nauczyciele mogli dzielić się swoim doświadczeniem  i  prezentować  dobre  praktyki. Po zakończeniu projektu  nadal będą funkcjonowały  dwie  sieci  pod opiekę Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, która obok Biblioteki CEN w Białymstoku z filią w Hajnówce, była Partnerem w projekcie. W ramach projektu w placówki wzbogacono o zbiory biblioteczne adekwatne do realizowanego  obszaru  wsparcia. Dwa lata pracy pozwoliły rozwinąć  wiedzę  i  umiejętności  nauczycieli.

Więcej o projekcie na stronie http://starostwo-hajnowka.pl/