Rozbudowa ulicy Pałacowej (dawniej ul. Olgi Gabiec) w Białowieży – droga powiatowa nr 1649B

Flagi Polski

Termin realizacji: wrzesień 2019 - wrzesień 2020

Całkowita wartość projektu:  6 365 838,29 zł, z czego:

• wkład z budżetu Powiatu Hajnowskiego: 1 495 590,41 zł
  • środki z budżetu gminy Białowieża: 1 623 415,96 zł
  •  dofinansowanie na poziomie 50% z Funduszu Dróg Samorządowych: 3 119 006,37 zł.

Program: Fundusz Dróg Samorządowych (fundusze zewnętrzne, krajowe)

Cele projektu:

Zakres inwestycji obejmował  rozbudowę ul. Pałacowej na długości 1040,00 mb, w szczególności:

• roboty drogowe: nawierzchni jezdni, zatoki autobusowej wraz z peronem, chodników i oświetlenia, przejść dla pieszych o podwyższonym standardzie oraz zjazdów na posesje,
  • budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej (1324 m),
  • przebudowę kolidujących urządzeń telekomunikacyjnych,
  • przebudowę kablowych linii elektroenergetycznych.
  • przebudowę 4 skrzyżowań z drogami gminnymi.

Wzdłuż drogi biegnie doświetlona ścieżka rowerowa (1046 m).

GALERIA ZDJĘĆ: