Realizacja projektu scalenia gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym obiektu „Dubicze i Istok” gm. Dubicze Cerkiewne, pow. hajnowski, woj. podlaskie

logoty

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, którego instytucją zarządzającą jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Cel zadania: Poprawa struktury gospodarstw rolnych poprzez wykonanie scalenia gruntów i prac poscaleniowych w miejscowościach Dubicze Cerkiewne, Istok, pow. hajnowski

Cel szczegółowy zadania: Poprawa wyników gospodarczych wszystkich gospodarstw oraz ułatwienie restrukturyzacji i modernizacji gospodarstw szczególnie z myślą o zwiększeniu uczestnictwa w rynku i zorientowanie na rynek, a także zróżnicowanie produkcji rolnej (2A).

Powierzchnia gruntów objętych postępowaniem scaleniowym: 1 958,48 ha,
 w tym pow. gruntów rolnych:
948,8952  ha
pow. gruntów leśnych:
884,5017  ha

Operacja zostanie zrealizowana w województwie podlaskim, powiecie hajnowskim, gmina Dubicze Cerkiewne, w obrębach: Dubicze Cerkiewne, Istok.

Beneficjentowi – Powiatowi Hajnowskiemu

została przyznana pomoc w wysokości 17 962 450,56 zł.

Materiał opracowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce.

logotypy

najczęściej czytane