Realizacja projektu scalenia gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym obiektu „Dubicze i Istok” gm. Dubicze Cerkiewne, pow. hajnowski, woj. podlaskie

UWAGA!

Ta strona jest archiwalna - znajdziesz Nas pod adresem:

logoty

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, którego instytucją zarządzającą jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Cel zadania: Poprawa struktury gospodarstw rolnych poprzez wykonanie scalenia gruntów i prac poscaleniowych w miejscowościach Dubicze Cerkiewne, Istok, pow. hajnowski

Cel szczegółowy zadania: Poprawa wyników gospodarczych wszystkich gospodarstw oraz ułatwienie restrukturyzacji i modernizacji gospodarstw szczególnie z myślą o zwiększeniu uczestnictwa w rynku i zorientowanie na rynek, a także zróżnicowanie produkcji rolnej (2A).

Powierzchnia gruntów objętych postępowaniem scaleniowym: 1 958,48 ha,
 w tym pow. gruntów rolnych:
948,8952  ha
pow. gruntów leśnych:
884,5017  ha

Operacja zostanie zrealizowana w województwie podlaskim, powiecie hajnowskim, gmina Dubicze Cerkiewne, w obrębach: Dubicze Cerkiewne, Istok.

Beneficjentowi – Powiatowi Hajnowskiemu

została przyznana pomoc w wysokości 17 962 450,56 zł.

Materiał opracowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce.

logotypy

Kalendarium prac:

1. POSTANOWIENIE z dnia 21 sieprnia 2019 r. o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu „Dubicze i Istok” gm. Dubicze Cerkiewne, pow. hajnowski, woj. podlaskie

2. ZAWIADOMIENIE z dnia 21 sieprnia 2019 r. GK.6620.11.3.2017 - Zwołuje się zebranie ogólne uczestników scalenia gruntów obiektu „Dubicze i Istok”

3.  Informacja z zebrania w dniu 13 września 2019 r.

4. Podstawowe informacje i zasady dotyczące scalenia gruntów obiektu ”Dubicze i Istok”

5. ZAWIADOMIENIE o wszczęciu postępowania z dnia 10.06.2020 - zawiadamia się o wszczęciu, z urzędu, postępowania w sprawie przeprowadzenia aktualizacji i gleboznawczej klasyfikacji gruntów położonych na terenie obrębów Dubicze Cerkiewne i Istok gm. Dubicze Cerkiewne, pow. hajnowski, woj. podlaskie, które wchodzą w skład obiektu scaleniowego „Dubicze i Istok”, objętego postępowaniem scaleniowym na podstawie postanowienia Starosty Hajnowskiego GK.6620.11.3.2017 z dnia 21 sierpnia 2019r.

6. Zawiadomienie z dnia 19.10.2020 r. -w sprawie przedłużenia terminu wyłożenia do publicznego wglądu projektu ustalenia klasyfikacji. (nowe onko)

7. DECYZJA GK.6620.11.3.2017, DECYZJA z dnia 22 lutego 2021 r. (nowe okno)

8. ZAWIADOMIENIE - zebranie uczestników scalenia prowadzonego na obiekcie „Dubicze i Istok”

9. Uchława  z  dnia 20 maja 2021 roku w sprawie ustalenia zasad szacunku porównawczego gruntów poddawanych scaleniu, położonych na terenie obiektu scaleniowego „DUBICZE I ISTOK” obejmującego obręby Dubicze Cerkiewne i Istok, jednostka ewidencyjna Dubicze Cerkiewne, powiat hajnowski, województwo podlaskie. (nowe okno, link do BIP)