Operacje typu „Scalanie gruntów” na obiekcie Eliaszuki i inne - gmina Narewka

logotyp PROW

Powiat Hajnowski reprezentowany przez Starostę Hajnowskiego Mirosława Romaniuka i Wicestarostę Jadwigę Dąbrowską w dniu 10 sierpnia 2018 r. podpisał umowę z Samorządem Województwa Podlaskiego o przyznanie pomocy w wysokości ponad 19 milionów złotych na operację typu „Scalanie gruntów” w gminie Narewka w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

19 MLN DLA POWIATU HAJNOWSKIEGO

Cel zadania: Poprawa struktury gospodarstw rolnych poprzez wykonanie scalenia gruntów i prac poscaleniowych w miejscowościach Eliaszuki, Mikłaszewo, Planta, Lewkowo Stare, Michnówka, Grodzisk, Suszczy Borek, gm. Narewka, Rybaki, gm. Narew, pow. hajnowski, Bieńdziuga, Suszcza, Odnoga-Kuźmy, gm. Michałowo, pow. białostocki.
Cel szczegółowy zadania: Poprawa wyników gospodarczych wszystkich gospodarstw oraz ułatwienie restrukturyzacji i modernizacji gospodarstw szczególnie z myślą o zwiększeniu uczestnictwa w rynku i zorientowanie na rynek, a także zróżnicowanie produkcji rolnej (2A).

Powierzchnia gruntów objętych postępowaniem scaleniowym obiektu „Eliaszuki i inne”: 2514,9856 ha
w tym pow. gruntów rolnych: 1459,0581 ha
           pow. gruntów leśnych: 927,9115 ha

Operacja zostanie zrealizowana w miejscowościach: Eliaszuki, Mikłaszewo, Planta, Lewkowo Stare, Michnówka, Grodzisk, Suszczy Borek, gm. Narewka, Rybaki, gm. Narew, pow. hajnowski, Bieńdziuga, Suszcza, Odnoga-Kuźmy, gm. Michałowo, pow. białostocki.

Beneficjentowi - Powiatowi Hajnowskiemu została przyznana pomoc w wysokości 19 234 241,66 zł

Materiał opracowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi