Podlaski System Informacyjny e-zdrowie

Termin realizacji: 2012-2015

Program: RPOWP na lata 2007-2013

Całkowita wartość projektu:  Wartość projektu na dzień na koniec 2014r. wynosi:

• Powiat Hajnowski 106358,10 PLN; kwota ze środków unijnych: 90404,39PLN
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej 2792775,46; kwota ze środków unijnych: 2373859,14PLN

Założone rezultaty:

Celem projektu jest rozwój i poprawa dostępności do publicznej służby zdrowia ludności województwa podlaskiego. W ramach projektu planuje się przeprowadzenie złożonego procesu informatyzacji jednostek ochrony zdrowia (szpitali) skupionych wokół samorządów regionalnych i lokalnych, stworzenie narzędzi niezbędnych do zracjonalizowania wydatków publicznych na ochronę zdrowia, możliwość uzyskania z jednostek ochrony zdrowia biorących udział w projekcie maksymalnie jednolitej informacji (statystycznej, poglądowej).

W wyniku realizacji projektu poprawi się dostępność do rutynowych wskaźników oraz wymiana informacji między jednostkami, co przyczyni się do praktycznego wdrożenia w życie idei społeczeństwa informacyjnego. Narzędzia udostępnione w ramach budowanego systemu służyły będą między innymi do komunikacji między pacjentem a usługodawcami z branży opieki zdrowotnej, przekazywaniu danych pomiędzy poszczególnymi instytucjami oraz bezpośrednim kontaktom zarówno między pacjentami, jak i pracownikami służby zdrowia. Powyższe cele planuje się osiągnąć poprzez budowę: systemu– integratora regionalnego, systemów HIS lub integratora lokalnego w celu wymiany danych oraz wdrożeniu następujących modułów; Ruch Chorych, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, Część szara-zarządcza portalu tematycznego dla pacjenta.