Zdalna Szkoła - wsparcie Ogolnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalne

logotypy

Całkowita wartość projektu: 70 000 tys. zł

Program: Program „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Osiągnięte rezultaty:

W ramach rządowego programu Powiat Hajnowski pozyskał 70 tys. zł na zakup sprzętu. Zakupione komputery z pełnym oprogramowaniem i sprzętem umożliwiającym zdalną naukę zostały przekazane dyrektorom hajnowskich szkół 24 czerwca br. Do I LO im. Marii Skłodowskiej  - Curie przekazano 3 laptopy, II LO z DNJB – 7, do Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce – 10, zaś do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – 2.Program „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, umożliwił jednostkom samorządu terytorialnego ubieganie się o dofinansowanie na zakup laptopów, komputerów, tabletów oraz oprogramowania i Internetu do realizacji zdalnego kształcenia. Ministerstwo Cyfryzacji na ten cel przeznaczyło w całym kraju 186 mln zł.  Staraniem starostwa, 70 tys. zł trafi do powiatu hajnowskiego.