Rozwój turystyki aktywnej i branży turystycznej w ujęciu transgranicznym

Czas realizacji: lipiec 2014 – lipiec 2015

Program: Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś – Ukraina 2007-2013

Całkowita wartość projektu: 209 791,61 PLN, kwota dofinansowania: 188 811,61 PLN

Założone rezultaty: Celem głównym projektu jest rozwój wspólnych, transgranicznych kontaktów, podniesienie poziomu wiedzy miejscowej branży turystycznej z Polski i Białorusi na temat regionu Puszczy Białowieskiej po obu stronach granicy oraz zainicjowanie kontaktów międzyludzkich mieszkańców regionu pod kątem uprawiania turystyki aktywnej. W ramach projektu przewidziano m.in. organizację szkoleń na przewodnika, wizyty studyjne, warsztaty kulinarne, rajd rowerowy i nordic walking na Białoruś oraz przygotowanie materiałów promocyjnych.