Projekt nr WND-RPPD.04.01.00-20-002/11 pn. „Wdrażanie elektronicznych usług dla ludności województwa podlaskiego – część II, administracja samorządowa” realizowanego w ramach Decyzji nr UDA-RPPD.04.01.00-20-002/11-00 z dnia 28.02.2012r.

Zakończenie rzeczowej realizacji projektu –15.07.2015r.

Lider projektu – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Partnerzy projekty – jednostki samorządowe  ( 129 – powiaty, gminy, miasta, w tym powiat hajnowski

Całkowity udział finansowy powiatu Hajnowskiego – 1 274 159,75 PLN  w tym wkład własny 191 123,96 PLN

Założone cele: Projekt przewiduje cyfryzację obiegu informacji na linii petent – urząd oraz urząd – urząd.  W ramach projektu zrealizowane zostaną  następujące działania:

1. wdrożenie Elektronicznego Zarządzania Dokumentami w Starostwie Powiatowym w Hajnówce i jednostkach organizacyjnych;
  2. Wdrożenie Cyfrowego Urzędu;

3) Wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej (GIS Podlasia);

4) W ramach Podlaskiej Platformy Elektronicznej wdrożenie w Zespole szkół Ogólnokształcących w Hajnówce  e-dziennika.

Ponadto Starostwo Powiatowe w Hajnówce i jednostki organizacyjne w ramach projektu otrzymały 39 komputerów stacjonarnych, 13 zestawów bezpiecznego podpisu, 12 skanerów, 13 czytników kodów kreskowych, 28 laptopów, 4 serwery.