Sport

Data opublikowania: 2018-09-11

Wakacyjne sukcesy lekkoatletów Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka.

Słoneczne wakacje minęły, znaczna część młodych ludzi spędziła je na wypoczynku. Zawodnicy Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka spędzili je nadzwyczaj pracowicie. Już 27-29 lipca 2018 roku Marek Romańczuk - uczestniczył w 24 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski U18 na stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie w biegu na 2000 m z przeszkodami zajął bardzo wysokie 9 miejsce, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy na tym dystansie 6:24, 64 – o czym informowaliśmy w poprzednim poście. Kolejny udany bieg Marek Romańczuk – uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku - odbył - podczas Finału Centralnych XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Siedlcach. Na dystansie 1500 m metrów zajął on bardzo wysokie czwarte miejsce uzyskując czas 4:16,92. Trenerem klubowym Marka Romańczuka jest Roman Sacharczuk. Wyniki zawodów znajdują się pod adresemhttp://wzlzsopole.pl.igrzyskalzs2018.pl/dokumenty_1/protokoly/wyniki_koncowe_la.pdf.

Również pracowicie spędzili wakacje młodsi lekkoatleci Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka, między innymi na zgrupowaniach okraszonych kolejnymi sukcesami na Mistrzostwach Młodzików Województwa Podlaskiego, które odbyły się 30 sierpnia 2018 r w Olecku. Na nieco krótszym dystansie jak zwykle a mianowicie w biegu na 600 m, nie miała sobie równych Małgorzata Karpiuk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4. Na metę przybiegła z dużą przewagą uzyskując czas 1:44,69, który pozwolił jej na zdobycie złotego medalu w tej kategorii wiekowej. Kolejny medal zdobył Łukasz Klimiuk – uczeń Szkoły Podstawowej w Narewce, również podopieczny trenera Romana Sacharczuk. Na dystansie 600 m chłopców zajął drugie miejsce, uzyskując czas 1:31,34, który jest jego nowym rekordem życiowym. Kolejny medal tym razem brązowy zdobyła na tych zawodach Roksana Kozar – uczennica SP nr 4 w Hajnówce, podopieczna trenera Andrzeja Grygoruka - w biegu na dystansie 100 m, która z wynikiem 13,52 zajęła trzecie miejsce w kategorii młodziczek. Bez medalu rywalizację zakończyła Weronika Nikiciuk w biegu na dystansie 300 m, który pokonała w 49,82 zajmując 5 pozycję. Już jutro 08 września 2018 r nasi zawodnicy będą rywalizowali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w
Lublinie.

Roman Sacharczuk

Pozostałe Sport
2021-05-24

Długo oczekiwany powrót z nadzieją na przyszłość – Trójbój Lekkoatletyczny

15 maja 2021 roku w Trójboju LA uczestniczyło 30 uczniów z pięciu szkół.

Dwie trzecie rozgrywek rundy pierwszej już za nami.

Na rozegranie czwartej kolejki potrzeba było półtora miesiąca. Następne mecze zostaną rozegrane w szybszym tempie, ponieważ dużo drużyn rozegrało już 80 % swoich spotkań.

Zdalne nauczanie swoje piętno odcisnęło nie tylko w sferze edukacyjnej, psychicznej, ale również w dużej mierze w sferze sprawności fizycznej naszych pociech. Nie możemy się poddawać w takiej sytuacji. Starajmy się wspólnie jako rodzice, nauczyciele, trenerzy, dyrektorzy, oddziaływać i przekonywać, że ruch jest podstawą zdrowia.