Sport

Data opublikowania: 2018-05-10

Kolejne sukcesy zawodników KS PARKIET HAJNÓWKA

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to doskonały pomysł by na sportowo uczcić 227 rocznicę uchwalenie Pierwszej w Europie i tak ważnej dla każdego Polaka Ustawy Zasadniczej. Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Białymstoku i Klubu Sportowego Podlasie
Białystok już po raz 29 zorganizowali Mityng Solidarności z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja tóry odbył się na stadionie BOSiR przy ul. M. Wołodyjowskiego w Białymstoku. Wśród startujących w wymienionym Mityngu osób, nie zabrakło również zawodników *Klubu Sportowego Parkiet Hajnówka. Już po raz kolejny nie zawiodła nas Małgorzata Karpiuk* – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Hajnówce, która w biegu na dystansie 1000m K U16 o Puchar Marszałka woj.
Podlaskiego, już po starcie objęła prowadzenie i samotnie podążała na linię mety. Małgorzata Karpiuk cały dystans pokonała w czasie 3:09,04 a druga na mecie Karolina Dzwonkowska z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża uzyskała wynik
3:18.28. Trzecia linie mety minęła Julia Gołębiowska z MKS Juvenia Białystok, 3:29.39. Bardzo dobrze spisali się również kolejni zawodnicy *KS Parkiet Hajnówka a mianowicie* Łukasz* Klimiuk – uczeń Szkoły Podstawowej w
Narewce*, który w biegu na dystansie 1000m M U16 o Puchar Prezesa POZLA, zajął bardzo wysoką druga pozycję uzyskując czas 2:58,67, ustępując miejsca na pierwszym stopniu podium zawodnikowi LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, Szymonowi Borawskiemu, który uzyskał czas 2:58, 04. Miejsce na trzecim stopniu podium, w biegu na dystansie 3000 m *M* o Puchar Prezydenta Miasta
Białegostoku wywalczył Marek Romańczuk uzyskując czas 9:27.79. Miejsca na pierwszym i drugim stopniu podium zajęli zawodnicy KS Podlasie Białystok Damian WNOROWSKI 9:07.04 i Łukasz MODZELEWSKI 9:16.16. Na dystansie 100 m nasz klub reprezentował Szymon Wiluk, który uzyskał czas 12.48 i zajął 17 miejsce. Na dystansie 1000 m M o puchar Dyrektora BOSiR, wystartował Karl Konstantin Kilp, który zajął 9 miejsce, pokonując dystans w czasie 2:51.08.

Komunikat z zawodów znajduje się pod adresem internetowym:http

://pozla.eu/wp-content/uploads/2018/05/Komunikat-Mityng-Solidarno%C5%9B%C4%87i-z-Okazji-uchwalenia-Konstytucji-3-go-Maja-Bia%C5%82ystok-2018.pdf

KS Parkiet Hajnówka

Pozostałe Sport
2021-05-24

Długo oczekiwany powrót z nadzieją na przyszłość – Trójbój Lekkoatletyczny

15 maja 2021 roku w Trójboju LA uczestniczyło 30 uczniów z pięciu szkół.

Dwie trzecie rozgrywek rundy pierwszej już za nami.

Na rozegranie czwartej kolejki potrzeba było półtora miesiąca. Następne mecze zostaną rozegrane w szybszym tempie, ponieważ dużo drużyn rozegrało już 80 % swoich spotkań.

Zdalne nauczanie swoje piętno odcisnęło nie tylko w sferze edukacyjnej, psychicznej, ale również w dużej mierze w sferze sprawności fizycznej naszych pociech. Nie możemy się poddawać w takiej sytuacji. Starajmy się wspólnie jako rodzice, nauczyciele, trenerzy, dyrektorzy, oddziaływać i przekonywać, że ruch jest podstawą zdrowia.