Przebudowa drogi powiatowej nr 1602B - kontynuacja przebudowy ulicy w miejscowości Czyże

Flaga i herb Polski jako logotypy Funduszu

W 2019 r. Powiat Hajnowski zakończył inwestycję przebudowy drogi powiatowej nr 1602B w miejscowości Czyże, na którą Powiat Hajnowski pozyskał środki z Funduszu Dróg Samorządowych edycji z 2018 r. Całkowita wartość projektu to 1 251 827,49 zł, w tym: dofinansowanie na poziomie 50% z Funduszu - 615 458,74,  wkład własny Powiatu Hajnowskiego to  321 155,56 zł, z kolei środki z budżetu gminy Czyże to 315 213,19 zł.

Zakres przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 1602B ulicy w miejscowości Czyże obejmował przebudowę odcinka ulicy w miejscowości Czyże oznaczonego jako odcinek A-B o długości 260,81 mb. Przebudowa polegała na poszerzeniu i wzmocnieniu istniejącej nawierzchni bitumicznej, budowie ciągów pieszych i pieszo-rowerowych, przebudowie zjazdów gospodarczych, przebudowie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1616B oraz udrożnieniu istniejących rowów przydrożnych wraz z przepustami pod zjazdami, przebudowie hydrantu oraz robót towarzyszących.

Galeria:

Fundusz Dróg Samorządowych