Seminarium Borys von Zinserling – wybitny architekt XX wieku i jego projekt białowieskiego kościoła, 25.04.2017

Kategoria: zaproszenie

Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk, Białowieski Park  Narodowy, Stowarzyszenie Dziedzictwa Puszczy zapraszają na seminarium o **Borysie von Zinserlingu **

data i godzina: *25 kwietnia 2017 r., godzina 17:00;
miejsce: *Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN;
prowadząca:* prof. dr hab. Bogumiła Jędrzejewska.

Borys von Zinserling – potomek szwajcarskiej rodziny od pokoleń żyjącej w Rosji, absolwent wydziałów malarstwa i architektury petersburskich uczelni, po rewolucji bolszewickiej emigrant do odrodzonej Polski, gdzie tworzy niezwykłe projekty w zakresie architektury i scenografii, a po wojnie poświęca się odbudowie warszawskich pałaców. Jak to się stało, że Borys von Zinserling − jeden z największych polskich architektów 1. połowy XX wieku − zaprojektował kościół w Białowieży? Jaki jest styl białowieskiego kościoła i jakie idee niesie jego forma artystyczna? Podczas seminarium pokazany zostanie oryginalny projekt kościoła odnaleziony w Archiwum Akt Nowych w Warszawie.

Po seminarium można będzie u prelegentki nabyć pamiątkowe pocztówki-cegiełki na remont białowieskiego kościoła.

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02