Hajnówka: WARSZTATY Z ZAKRESU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Kategoria: Informacje prasowe

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Hajnówce w dniach 07.08-11.08.2017 r. odbyły się pięciodniowe warsztaty skierowane do młodzieży poszukującej pracy.

Zajęcia zorganizowano w ramach promocji rozwoju przedsiębiorczości. Doradca zawodowy przekazał młodzieży informacje związane z  wejściem na rynek pracy, zachęcił do szukania i odkrywania w sobie cech przedsiębiorczych. Uczestnicy spotkań, poprzez wykonywanie testów, m.in. „Test uzdolnień przedsiębiorczych” mieli możliwość dokonania oceny własnych umiejętności, skłonności zawodowych oraz predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej. Dowiedzieli się jak założyć działalność gospodarczą, podjęli próbę napisania biznesplanu, zapoznali się z dokumentacją niezbędną do założenia własnej firmy oraz źródłami pozyskiwania środków na jej założenie. Podczas warsztatów doradca zawodowy podkreślił, że przedsiębiorczość to postawa, którą może kierować się każdy
z nas a założenie firmy może być krokiem ku realizacji wyznaczonych celów życiowych i szansą na sukces zawodowy. Przedsięwzięcie wzbudziło zainteresowanie uczestników, a zdobyta wiedza z pewnością w niedalekiej przyszłości zaowocuje odnalezieniem się młodzieży na lokalnym rynku pracy.

Sporządziła: Elwira Poskrobko - doradca zawodowy- stażysta

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi