Strona główna

TURYSTYKA WODNA

 

Krajobraz Krainy Żubra to nie tylko malownicza Puszcza Białowieska, ale również Dolina Górnej Narwi, Zbiornik Wodny Siemianówka oraz cała sieć strumyków i rzeczek wypływających z Puszczy Białowieskiej.image001 Są to idealne miejsca do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa czy kajakarstwa. Gościnna kraina żubra zaprasza więc wszystkich – małych i dużych miłośników aktywnej turystyki wodnej. Spływ kajakiem korytami rzek Narewka i Narew to blisko 150 km niesamowitej przygody (w tym w regionie Puszczy Białowieskiej szlak liczy ok. 52 km). Wartki nurt rzek zaprowadzi turystów do najpiękniejszych miejsc – Narewki – puszczańskiej zagrody, Narwi – wielokulturowej osady, wsi Puchły – perły podlaskiej architektury drewnianej w Krainie Otwartych Okiennic. Z kolei na zalewie Siemianówka na Starym Dworze można wypożyczyć kajaki lub zamówić rejs stateczkiem i popływać po Zalewie. Z myślą o miłośnikach wodnych przygód biura turystyczne opracowały ciekawe oferty spływów. A po dniu pełnym wrażeń zapraszamy na relaks do nowoczesnego Parku Wodnego w Hajnówce.

 

 

 

BIAŁOWIEŻA:


PŁYWANIE KATAMARANEM PO RZECE NAREWKA:

Tutaj turysta może zwiedzić dolinę rzeki, która jest miejscem urokliwym, magicznym. W gąszczu trzcin można usłyszeć derkacza i inne ptaki. Swym śpiewem wprowadzą Cię Drogi Turysto w niesamowity nastrój. Narewka nie jest zbyt trudna do płynięcia, szlak wodny jest bardzo malowniczy i różnorodny. Dziewiczy wygląd rzeki zapewni niepowtarzalne wrażenia i sprawi, że zapragniesz tu powrócić.

  Katamaranem można przepłynąć od mostu przy ul. Parkowej do mostu przy ul. Mostowej i z powrotem z możliwością zwiedzenia wieży widokowej przy ul. Mostowej. Czas trasy to 50 minut plus czas przeznaczony na wieżę widokową, aby turysta mógł zobaczyć panoramę rzeki Narewka oraz Białowieżę z góry. Katamaran stacjonuje przy przystani kajakowej obok szkoły podstawowej, mieści 10 osób.

Wynajem katamaranu 200 zł za godzinę

Od osoby – 20 zł.

Dzieci do 3 lat – gratis

Dzieci od 3 lat do 6 lat 50%

Możliwe są rejsy grupowe oraz indywidualne. Katamaran można zarezerwować na dany dzień i godzinę dzwoniąc pod numer 606937281 lub 795478554.

ZAPRASZAMY!

 

ZOBACZ GALERIĘ

 


NAREWKA:

  • REJSY PO ZALEWIE SIEMIANÓWKA

statkami turystycznymi: "Dzika Orla" na 7 pasażerów oraz "Igor" na 20 pasażerów. Zamawianie rejsów u kapitana statków - tel. 506 136 710, Stary Dwór.

  • PRZEJAŻDŻKI PO ZALEWIE SIEMIANÓWKA KATAMARANEM:

Zajazd WIM, Michałowo, ul. Białostocka 26, tel. 717 92 11 lub 506 136 710.

  • SPŁYWY KAJAKOWE 

Zapraszamy Państwa na spływ kajakowy w malowniczej otulinie puszczy! Bliskie sąsiedztwo unikatowej przyrody, zachwycający klimat pogranicza – Region Puszczy Białowieskiej to idealne miejsce na aktywny odpoczynek.


OFERTY:

Kajakiem przez Podlasie:

Spływy kajakowe:

spływy:

image008.jpg


  • KĄPIELISKA


Zalew "Siemianówka" - jeden z największych sztucznych zbiorników, utworzony na rzece Narew, doskonałe miejsce dla wędkarzy i ornitologów. Latem odbywają się tu zawody windsurfingowe i mistrzostwa jachtów kabinowych, a zimą zawody bojerowe. Tu znajduje się Ośrodek Turystyczno-Rekreacyjny i Kulturalny w Starym Dworze, składający się z amfiteatru, 2 budynków socjalnych, plaży (z trzema pomostami o długości 25m), 6 wiat ogniskowych, 2 boisk do tenisa, badmintona oraz do siatkówki, koszykówki, ścianki wspinaczkowej, placu zabaw dla dzieci, miejsca na caravaning oraz parking. Całość obiektu jest oświetlona oraz monitorowana, a cały przyległy teren uzbrojony w sieć wodno-kanalizacyjną.

Narewka – kąpielisko na rzece Narewka.

Zalew "Bachmaty", Sztuczny akwen utworzony na rzece Orlanka. Mieści się tu Ośrodek Wypoczynkowy "Bachmaty" z kilkoma domkami do wynajęcia, polem namiotowym i miejscami ogniskowymi. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego (rowery, kajaki, rowery wodne) oraz boisko do siatkówki plażowej, tel. 85 682 79 99/85 685 20 54.

Zalew "Repczyce", Pięknie położony zalew, utworzony na rzece Nurzec, koło miejscowości Dobrowoda. Zbiornik ten spełnia rolę lokalnego obiektu wypoczynkowego z polem namiotowym, boiskiem do piłki plażowej i wypożyczalnią sprzętu wodnego, sanitariaty, ujęcie wody, podłączenie do prądu, tel.85 681 80 54/506 921 197.

 

Więcej o kąpieliskach w zakładce zbiorniki wodne


  • BASENY

Park Wodny
ul. 3 Maja 50, tel. 85 876 78 60 fax 85 876 78 63, www.parkwodny.hajnowka.pl (czynny: 7 dni w tygodniu w godz. 6.00 – 22.00), basen sportowy 25 m, basen rekreacyjny z atrakcjami: masaże ścienne, dwa tory do nauki pływania, zjeżdżalnia duża zewnętrzna, przeciwprąd, kula wywołująca falę, gejzer podwodny, urządzenia do masażu karku, sztuczna rzeka, mała zjeżdżalnia, basen jacuzzi; sauna sucha i łaźnia parowa, solarium, aqua aerobik, kawiarenka, tężnie solankowe, spa, punkt informacji turystycznej.

 

Park Wodny w Hajnówce zaprasza na kursy nauki pływania

Park Wodny zaprasza na zajęcia „Zdrowy kręgosłup” – trwają zapisy

ZAPROSZENIE na zajęcia AQUA AEROBIC w Parku Wodnym

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Dziewiatowskiego 2, tel. 85 682 27 76; basen pływacki letni (czynny: czerwiec-sierpień w godz. 9.00 – 18.00).

Kompleks Basenow i Centrum Spa  w Hotelu „Żubrówka****” -   ul. O. Gabiec 6, tel. 85 682 94 50, www.hotel-zubrowka.pl,

Basen w Kleszczelach - ul. Kolejowa 16, tel. 85 681 80 54 (czynny lipiec-sierpień).

 

 

www.studiowasabi.pl