Informacje
Data opublikowania: 2015-01-21
Stowarzyszenie ,,SANTA'' Obrona Puszczy Białowieskiej w Zwodzieckich
Stowarzyszenie ,,SANTA'' Obrona Puszczy Białowieskiej w Zwodzieckich
Data rejestracji:19.05.2011
Adres: 17-200 Hajnówka, Zwodzieckie 8
Osoby kierujące organizacją:
Prezes – Walenty Wasiluk
Wiceprezes – Michał Filianowicz
Forma prawna: Stowarzyszenie
Formy i cele działania:
1. Działania na rzecz ekologii i ochrony dóbr dziedzictwa przyrodniczego, tj.:
A) Działanie te powinny być według logicznego rozumowania oparte o obowiązujące na świecie standardy, uwzględniając konieczności i uregulowania gospodarcze człowieka w przypadku zagrożenia utrzymywania trwałości lasu. Ochrona czynna ze zjawiskami niszczącymi lub degradującymi takimi jak: choroby lasu, szkodniki drzewostanu i innymi zjawiskami szkodliwymi dla ekologii i przyrody, szybkiego reagowania na klęski żywiołowe takie jak: wiatrołomy i śniegołomy.
B) Szybko reagować na drzewostan zaatakowany chorobami lub zmarłe po wiatrołomach i śniegołomach w lasach gospodarczych, rezerwatach i parku narodowym (oprócz rezerwatu ścisłego). Drzewostan powinno się szybko usunąć z puszcz, aby nie rozpowszechniały go choroby i szkodniki.
C) Logiczne pozastawiana ilość szkodników i chorób lasu dla ekologii i przyrody
D) Podejmować czynne działania przeciwko niektórym organizacjom i stowarzyszeniom działającym na pogorszenie stanu Puszczy Białowieskiej, gdyż ochrona bierna doprowadzi do pogorszenia się stanu lasu a potem do unicestwienia Puszczy Białowieskiej.
2) Działanie na rzecz ochrony zabytków i dziedzictwa regionu tj.:
A) Odnajdywanie, inwentaryzowanie, oznaczanie w terenie wszelkie obiekty związane z historią regionu (stare cmentarze, kurhany, świątynie), także te, które istnieją tylko w przekazach ustnych sprzed 800 – 1200 lat.
B) Udokumentować historie tego regionu i powiązać wydarzenia historyczne z konkretnym miejscem w Puszczy Białowieskiej lub okolicy.
C) Zinwentaryzować i opisać miejscowości opuszczone przez ludzi na skutek różnych działań (wojny, polityka władz, ekonomia)
D) Oznaczyć i opisać dawne osady przemysłowe.
3) Propagowanie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji regionu tj.:
A) Inwentaryzacja, a potem renowacja obiektów sakralnych (przydrożne kapliczki, krzyże, kamienie rytualne, itp.)
Zasięg działań: Obszar Rzeczypospolitej Polskiej i zagranica

Postanowienie o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu "Ekiaszuki i inne"
Postanowienie z dnia 6 grudnia 2018 o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu "Ekiaszuki i inne" Link do załącznika pdf

NOWA STRONA POWIATU HAJNOWSKIEGO
Ta strona jest archiwalna. Nowa strona samorządu powiatu to: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski

Zawiadomienie o XX sesji Rady Powiatu Hajnowskiego
Zawiadamiam, iż dnia 24 czerwca 2021r. (czwartek) o godz. 13:00 w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury w Hajnówce odbędzie się XX sesja Rady Powiatu Hajnowskiego z następującym porządkiem obrad: Otwarcie XX sesji Rady Powiatu Hajnowskiego. Przedstawienie porządku obrad sesji. Przyjęcie protokołu z XIX sesji Rady Powiatu.

Powiat rozwija turystykę aktywną
58 372,00 zł na realizację projektu Szlakiem bioróżnorodności Regionu Puszczy Białowieskiej i Doliny Narwi" Nowa atrakcja na turystycznej mapie regionu.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hajnówce konsultantem powiatowym w projekcie Podlaski Kompas Pracy
Celem projektu jest: merytoryczne wzmocnienie rozwoju poradnictwa edukacyjno-zawodowego przy jednoczesnej współpracy z pracodawcami w 33 szkołach zawodowych województwa podlaskiego przez stworzenie Podlaskiej Sieci Doradztwa Zawodowego

Punkt Powszechny Szczepień wznawia działanie
Od 07 czerwca 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych przy Szkole Podstawowej Nr. 1 w Hajnówce wznowi działalność celem podania drugiej dawki szczepionki.

