Zdrowie
Data opublikowania: 2018-04-17
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił dla pacjentów dwie mobilne aplikacje na smartfony.
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił dla pacjentów dwie mobilne aplikacje na smartfony. Pierwsza to CanCell Cancer - ocenia predyspozycje genetyczne oraz ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory. Druga, dla kobiet z cukrzycą ciążową - SweetPregna, ma służyć samokontroli, prawidłowemu odżywianiu, aktywności fizycznej i kontroli masy ciała przyszłych mam, u których zdiagnozowano cukrzycę.
Obie aplikacje są darmowe.
Aplikacja mobilna CanCell Cancer ocenia ryzyko zachorowania na najczęściej występujące choroby nowotworowe. Jest skierowana do osób zdrowych, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia i w ten sposób zminimalizować ryzyko zachorowania.
Aplikacja CanCell Cancer:
- szacuje predyspozycje genetyczne i ocenia ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory,
- monitoruje dietę i aktywność fizyczną,
- pomaga rzucić palenie,
- przypomina o okresowych badaniach profilaktycznych,
- pomaga znaleźć odpowiednią placówkę medyczną,
- informuje na temat nowotworów i ich profilaktyki,
- jest dostępna w trzech językach: polskim, angielskim i norweskim.
Z kolei aplikacja SweetPregna podpowie przyszłym mamom, u których zdiagnozowano cukrzycę, w jaki sposób ustalić zapotrzebowanie kaloryczne oraz prawidłowo kontrolować glikemię. Kobiety, za pomocą aplikacji, będą mogły samodzielnie komponować swoje posiłki, zapisywać pomiary z glukometru, by później móc przekazać to swojemu lekarzowi.
Obie aplikacje powstały dzięki współfinansowaniu projektu w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
POBIERZ APLIKACJĘ NFZ (aby wejść kliknij banner)

Szczepimy się!
Od 15 stycznie 2021 rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów oraz system zgłoszenia chęci zaszczepienia dla pozostałych

Projekty profilaktyczne w SP ZOZ w Hajnówce
W SP ZOZ w Hajnówce trwają przygotowania do realizacji projektów profilaktycznych, których realizacja została odłożona w czasie przez pandemię koronawirusa.

Uwaga kleszcze!
Trwa sezon aktywności kleszczy, jest ich w naszym otoczeniu coraz więcej. Pomimo faktu, że pokłucie przez kleszcza zwykle jest całkowicie bezbolesne, a sprawca wyjątkowo mały, konsekwencje przenoszonych przez niego chorób mogą długotrwale wpłynąć na nasze życie. Przewlekłe zmęczenie, problemy ze snem, porażenia nerwów utrudniają

Światowy Dzień bez Tytoniu
Hasło przewodnie tegorocznej akcji ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia brzmi: „Commit to quit”,


Zaszczep się w majówkę
Od 1 do 3 maja będzie trwała akcja „Zaszczep się w majówkę” w mobilnych punktach do szczepień powszechnych

