Oświata
Data opublikowania: 2019-08-22
Rekrutacja uzupełniająca na Politechnikę Białostocką
Są jeszcze wolne miejsca na kilkudziesięciu kierunkach studiów prowadzonych przez Politechnikę Białostocką. 20 sierpnia 2019 roku rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na studia pierwszego stopnia oraz magisterskie. Szczegółowe informacje warto sprawdzić w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów IRK (irk.pb.edu.pl) lub odwiedzić komisje rekrutacyjne na poszczególnych wydziałach Politechniki Białostockiej.
W sumie Politechnika dysponuje jeszcze około 300 wolnymi miejscami. Rejestracja i zapisy na poszczególne kierunki studiów otwarta będzie w systemie IRK do 11 września do godz. 15:00.
Warto pamiętać, że na dwóch kierunkach, na których są jeszcze wolne miejsca, obowiązują tzw. progi punktowe: na matematyce stosowanej – 128 pkt. oraz na zarządzaniu i inżynierii produkcji – 50 pkt. Zachęcam też do zapisywania się na nowy, ciekawy kierunek gospodarowanie zasobami i odpadami, który uruchomił Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – informuje Justyna Grodzka kierująca Centrum Rekrutacji. Absolwenci tego kierunku znajdą pracę m.in. w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej, w firmach wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne, w instytucjach i zakładach zajmujących się instalowaniem i eksploatacją urządzeń OZE (odnawialnych źródeł energii) czy projektujących systemy gospodarowania odpadami.
Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 20 sierpnia. Warto na bieżąco sprawdzać informacje zamieszczane w systemie IRK i na stronie uczelni, ponieważ rekrutacja uzupełniająca może zostać ogłoszona również na inne kierunki studiów stacjonarnych – dodaje Justyna Grodzka.
W sumie na studia stacjonarne rozpoczynające się w październiku 2019 roku Politechnika Białostocka przyjmie ponad 2 tysiące studentów.
Uczelnia dysponuje obecnie wolnymi miejscami na następujących kierunkach studiów:
stacjonarnych I stopnia:
- ekoenergetyka,
- elektronika i telekomunikacja,
- elektrotechnika,
- gospodarowanie zasobami i odpadami,
- inżynieria biomedyczna,
- inżynieria materiałowa i wytwarzania,
- inżynieria rolno-spożywcza,
- inżynieria środowiska,
- leśnictwo,
- matematyka stosowana,
- mechanika i budowa maszyn.
stacjonarnych II stopnia:
- zarządzanie
Więcej informacji:
Internetowa rejestracja Kandydatów
Harmonogram rekrutacji – studia I stopnia
Harmonogram rekrutacji – studia II stopnia