Biznes
Data opublikowania: 2018-09-28
Minister przedsiębiorczości weźmie udział w spotkaniu z podlaskimi przedsiębiorcami
1 października w Białymstoku eksperci i przedstawiciele administracji państwowej będą rozmawiali o zmianach i ułatwieniach w prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych oraz ofercie wsparcia MŚP. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in.: Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii, Małgorzata Oleszczuk – zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Barbara Loba – wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych oraz Norbert Wroński – dyrektor Oddziału Warszawskiego Urzędu Dozoru Technicznego i Wojciech Orłowski – dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Zapraszamy do hotelu Silver, ul. Kopernika 97. Konferencja rozpocznie się o godz. 11 (rejestracja i powitalna kawa od 10:30).
„Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany” – to hasło cyklu ogólnopolskich spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców i urzędników o zmianach, które przynosi reforma prawa gospodarczego, w tym Konstytucja Biznesu.
Konferencje organizują PARP wraz z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Partnerami są Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Zamówień Publicznych, Urząd Dozoru Technicznego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, Agencja Rozwoju Przemysłu i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA.
Prawo do przedsiębiorczości
Spotkanie w Białymstoku 1.10.2018, godz. 11:00
Hotel Silver
Więcej informacji na temat konferencji, formularz zgłoszeniowy oraz terminarz kolejnych spotkań znajduje się na stronie: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl |
W strefie informacyjnej na pytania i wątpliwości uczestników konferencji dotyczące nowego Prawa Przedsiębiorców odpowiadać będą eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego, Urzędu Zamówień Publicznych i Zakladu Ubezpieczeń Społecznych. Z przedstawicielami Ministerstwa Cyfryzacji będzie można porozmawiać na temat RODO.
Konstytucja Biznesu
Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy. Pakiet 5 ustaw, które w sposób systemowy, jasno i zwięźle określają fundamenty ustroju gospodarczego Polski w duchu wolności gospodarczej. Jest dla firm „kartą praw podstawowych”, która obejmuje podstawowe zasady prowadzenia biznesu i przysługujące przedsiębiorcom gwarancje. W jej skład wchodzą:
- ustawa Prawo przedsiębiorców,
- ustawa o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców,
- ustawa o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
- ustawa o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy,
- przepisy wprowadzające ustawę Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.
Ułatwienia dla biznesu
Nowe przepisy zwiększają pewność i przewidywalność stosowania prawa, pobudzają inwestycje, znoszą lub ograniczają obciążenia biurokratyczne, przeciwdziałają powstawaniu zatorów płatniczych i przyspieszają odzyskiwanie długów. Od początku 2017 r. wprowadzono już kilkaset zmian korzystnych dla prowadzenia działalności gospodarczej.
– Zmiany, które wprowadziliśmy w ostatnim czasie dla poprawy prowadzenia biznesu w Polsce to konkretne narzędzia, zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla urzędników do zbudowania na nowo partnerskich relacji pomiędzy biznesem a administracją. Jednak same przepisy nie wystarczą. Trzeba je jeszcze wdrożyć, zaszczepić w codziennej praktyce. Dlatego będziemy pokazywać obu stronom, jak nowe prawo stosować oraz jakie korzyści w codziennym funkcjonowaniu mogą im przynieść wprowadzone rozwiązania – podkreśla Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.
Szczegółowe informacje o konferencjach i zmianach dla firm można znaleźć pod adresem: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl
za: biuro.mediacontact.pl


Zasiłek dodatkowy dla rodziców do końca roku szkolnego
Do 25 czerwca, czyli do zakończenia roku szkolnego, rodzice dzieci do lat ośmiu i dzieci niepełnosprawnych mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Bon turystycznych do wykorzystania już nawet w długi weekend
Polskim Bonem Turystycznym będzie można jeszcze zapłacić do końca marca 2022 roku.

Musisz powiadomić ZUS o Przychodach jeśli dorabiasz do świadczenia przedemerytalnego
Do 31 maja osoby dorabiające do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego muszą przekazać do ZUS informacje o osiągniętych w okresie od 1 marca 2020 r. do 28 lutego 2021 r. przychodach.

Informacja o dniu wolnym od pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Hajnówce
Uprzejmie informuje się, że dzień 04 czerwca 2021 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy za 01 maja – Święto Pracy, przypadające w sobotę, w dniu wolnym od pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Hajnówce. Dnia 04 czerwca 202

Fundusze promocji na portalu usług eRolnik
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje

Szkolenia online bez ograniczeń w liczbie uczestników
Trudny czas pandemii koronawirusa nie wyeliminował szkoleń skierowanych do klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jedynie zmiennych ich formę.
