Wydarzenia
Data opublikowania: 2011-03-15
XII edycja Plebiscytu „Sportowiec Ziemi Hajnowskiej 2010” oraz „Najpopularniejszy Trener Ziemi Hajnowskiej 2010”
5 marca 2011 r. o godz. 13.00 w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Plebiscytu „Sportowiec Ziemi Hajnowskiej 2010” oraz „Najpopularniejszy Trener Ziemi Hajnowskiej 2010”.Organizatorem plebiscytu była redakcja dwutygodnika "Wieści Podlaskie" a współorganizatorem Starosta Powiatu Hajnowskiego i Burmistrz Miasta Hajnówka. Sportową Galę rozpoczęto hymnem narodowym wykonanym przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce. Po hymnie minutą ciszy uczczono pamięć Pana Hieronima Wawrzyńskiego – inicjatora Plebiscytu, który zmarł pod koniec ubiegłego roku.
Uroczystego otwarcia gali dokonał Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka, Kanclerz Kapituły XII Plebiscytu, serdecznie witając zaproszonych gości oraz przybyłych sportowców, trenerów i kibiców.
Laureatem nagrody specjalnej przyznanej z okazji XII Plebiscytu przez Senatora Włodzimierza Cimoszewicza został Jakub Ostapczuk. Jest to szczególne wyróżnienie za 25 – letnią aktywną działalność Pana Jakuba na rzecz rozwoju i popularyzacji sportu w powiecie hajnowskim.
W 2010 roku minęło 25 lat istnienia sekcji judo w Hajnówce. W tym czasie wychowała ona wielu wspaniałych sportowców odnoszących sukcesy w kraju i za granicą.
Zwycięzcami Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca w poszczególnych gminach powiatu hajnowskiego zostali:
Gmina Białowieża – Najpopularniejszy Sportowiec Gminy Białowieża 2010
* III miejsce – Stefan Ochryciuk,
* II miejsce – Bartosz Małachowski,
* I miejsce – Wojciech Gutowski.
Gmina Czeremcha – Najpopularniejszy Sportowiec Gminy Czeremcha 2010
* III miejsce – nie przyznano,
* II miejsce – Wiktoria Sośniuk,
* I miejsce – Aneta Jawdosiuk.
Gmina Dubicze Cerkiewne – Najpopularniejszy Sportowiec Gminy Dubicze Cerkiewne 2010
* I miejsce – Mateusz Antoniuk.
Gmina Hajnówka – Najpopularniejszy Sportowiec Gminy Hajnówka 2010
* III miejsce – Filip Szparło,
* II miejsce – Grzegorz Aleksiejczuk,
* I miejsce – Jarosław Marczuk.
Gmina Narew – Najpopularniejszy Sportowiec Gminy Narew 2010
* III miejsce – Natalia Komar,
* II miejsce – Mateusz Gryniewicki,
* I miejsce – Andrzej Pleskowicz.
Gmina Narewka – Najpopularniejszy Sportowiec Gminy Narewka 2010
* III miejsce – Karolina Rejent,
* II miejsce – Bartosz Bakanaczko,
* I miejsce – Dawid Skiepko.
Miasto i Gmina Kleszczele – Najpopularniejszy Sportowiec Miasta i Gminy Kleszczele 2010
* III miejsce – Marta Roszczenko,
* II miejsce – Izabela Wierszko,
* I miejsce – Magdalena Martynowicz.
Miasto Hajnówka – najpopularniejszy Sportowiec Miasta Hajnówka 2010
* V miejsce – Artur Tumiel,
* IV miejsce – Adam Langa,
* III miejsce – Patryk Sienkiewicz,
* II miejsce – Łukasz Jakoniuk,
* I miejsce – Mateusz Juźwik.
W ten wyjątkowy dzień na scenie Hajnowskiego Domu Kultury wystąpiły: solistki ze Studia Piosenki Estradowej HDK : Iza Karczewska, Julia Wawreszuk, Marlena Biegluk;
Zespół Tańca Nowoczesnego „Iluzja” z Hajnowskiego Domu Kultury
oraz uczennice Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce pod kierownictwem Pani Joanny Kierdelewicz.
Wyniki czytelników „Wieści Podlaskich” o tytuł „Najpopularniejszy Sportowiec Ziemi Hajnowskiej 2010”.
W kategorii szkoły podstawowe rywalizowało 20 młodych sportowców:
* VI miejsce – Aneta Jawdosiuk (Szkoła Podstawowa w Czeremsze),
* V miejsce – Mateusz Antoniuk (Zespół Szkół w Dubiczach Cerkiewnych),
* IV miejsce – Mateusz Juźwik (HKS „Żubr” w Hajnówce),
* III miejsce – Wiktoria Sośniuk (Szkoła Podstawowa w Czeremsze),
* II miejsce – Magdalena Martynowicz (Zespół Szkół w Kleszczelach),
* I miejsce – Łukasz Jakoniuk (HKS „Żubr” w Hajnówce)
W kategorii szkoły gimnazjalne rywalizowało 23 osoby:
* VI miejsce – Daniel Bagrowski (Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Hajnówce),
* V miejsce – Jarosław Marczuk (Publiczne Gimnazjum w Dubinach),
* IV miejsce – Dariusz Makac (Gimnazjum Nr 3 w Hajnówce),
* III miejsce – Jakub Hackiewicz (Publiczne Gimnazjum z DNJB w Hajnówce),
* II miejsce – Magdalena Doroszuk (Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Hajnówce),
* I miejsce – Grzegorz Aleksiejczuk (Publiczne Gimnazjum w Dubinach).
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne zaciekła rywalizacja toczyła się między 8 osobami:
* VI miejsce –Mariusz Pietkiewicz (II LO w Hajnówce),
* V miejsce – Tomasz Hudoń (Klub „Puszcza” Hajnówka),
* IV miejsce – Sylwia Olszewska (II LO w Hajnówce),
* III miejsce –Patryk Sienkiewicz , (Klub „Puszcza” Hajnówka),
* II miejsce –Arkadiusz Korniluk (HKS „ Żubr” Hajnówka),
* I miejsce – Renata Tuszyńska ( LO z DNJB Hajnówka)
W kategorii senior walczyło 8 nominowanych:
* VI miejsce –Marek Wawrzyniak (siatkarz „Pronaru Parkiet” Hajnówka),
* V miejsce –,Marcin Kuptel (piłkarz Klubu „Puszcza” Hajnówka),
* IV miejsce – Andrzej Kicel (piłkarz Klubu „Puszcza” Hajnówka),
* III miejsce –Andrzej Filipiuk,
* II miejsce –Stefan Ochryciuk (LKS TL „Żubr” Białowieża),
* I miejsce – Artur Tumiel (HKS „Żubr” Hajnówka).
W kategorii oldboy nominację do tytułu otrzymało 7 osób:
* VI miejsce – Mirosław Waszkiewicz (Towarzystwo Sportowe „Żubr” w Białowieży),
* V miejsce – Wiesław Tichoniuk,
* IV miejsce – Leoncjusz Stasiewicz,
* III miejsce – Wiera Stasiewicz,
* II miejsce – Wojciech Gutowski (Ts „Żubr” w Białowieży),
* I miejsce – Andrzej Pleskowicz (Wójt Gminy Narew).
Wyniki w kategorii sportowiec honorowy:
* V miejsce – Mateusz Sirak,
* IV miejsce – Jakub Ostapczuk junior,
* III miejsce – Daniel Saszko,
* II miejsce – Dawid Skiepko,
* I miejsce i Tytuł Najpopularniejszego Sportowca – Rafał Sosnowski.
Wyniki XI Plebiscytu „Wieści Podlaskich” na Najpopularniejszego Trenera Ziemi Hajnowskiej 2010”:
* VI miejsce – Joanna Kierdelewicz,
* V miejsce – Roman Wnuczko,
* IV miejsce – Paweł Blomberg,
* III miejsce – Jakub Ostapczuk,
* II miejsce – Edward Mazurek,
* I miejsce – Edward Terebun.
W tym roku Kapituła Plebiscytu postanowiła przyznać , w każdej kategorii tytuł – Najlepszego Sportowca Ziemi Hajnowskiej.
Wśród uczniów szkół podstawowych tytuł Najlepszego Sportowca Ziemi Hajnowskiej otrzymał Mateusz Antoniuk – uczeń Szkoły Podstawowej w Dubiczach Cerkiewnych.
Wśród uczniów gimnazjum Najlepszym Sportowcem zdaniem kapituły jest Hubert Maglewski z Hajnowskiego Klubu „Żubr”.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdaniem kapituły Najlepszym Sportowcem okazał się Arkadiusz Korniluk z HKS „Żubr”.
W kategorii senior zdaniem kapituły tytuł Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Hajnowskiej otrzymał Pan Artur Tumiel.
W kategorii oldboy Najlepszym Sportowcem zdaniem Kapituły został Pan Andrzej Pleskowicz.
Tytuł Najlepszego Sportowca Honorowego kapituła postanowiła przyznać Rafałowi Sosnowskiemu – judoce z Klubu AZS AWF Warszawa.
Tytuł Najlepszego Trenera Ziemi Hajnowskiej otrzymał Pan Edward Terebun – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Kleszczelach.
Na zakończenie spotkania jeszcze raz pogratulowano nagrodzonym sportowcom życząc jednocześnie dalszych sukcesów zarówno na arenach sportowych jak również w życiu osobistym.
Celem współzawodnictwa, które zostało podsumowane było wyłonienie najlepszych sportowców powiatu hajnowskiego, popularyzacja osiągnięć polskich sportowców, a także zachęcenie społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci i młodzieży do uprawiania sportu.
Galę zakończył występ Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce.
Elwira Miszczuk
www.hdk.hajnowka.pl