Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2020-07-15

Uczniowie z ZSZ z nagrodami od niemieckich partnerów

Choć trudny czas pandemii koronawirusa uniemożliwił bezpośrednie spotkania, współpraca polsko – niemiecka cały czas się rozwija. Niemieccy partnerzy Powiatu Hajnowskiego - Urząd Nordsee – Treene oraz Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki” tradycyjnie przekazali podziękowania oraz nagrodę pieniężną za pracę społeczną i działania na rzecz lokalnego środowiska trzem uczniom jednej z hajnowskich szkół średnich. Tradycja nagradzania naszych uczniów sięga 2002 r., co roku niemieccy partnerzy osobiście wręczali gratyfikację. Pomimo trwającej epidemii koronawirusa i związanych z tym ograniczeń w kontaktach międzyludzkich, Urząd Nordsee- Treene i Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki" nie chcieli zrezygnować z wieloletniej tradycji uhonorowania aktywnej młodzieży na zakończenie roku szkolnego. W tym roku wyróżnieni zostali  Filip Szymczak, Rafał Nowik i Marek Ostapczuk z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. Będący już absolwentami, w trakcie nauki w szkole aktywnie działali we wszystkich akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących m.in. w kampaniach Polskiego Czerwonego Krzyża, akcjach na rzecz Schroniska dla zwierząt "Ciapek" oraz uroczystościach organizowanych przez samorząd uczniowski.

Tegoroczna uroczystość była jednak inna niż dotychczas – tradycji nie stało się zadość, bo sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła przyjazd naszych przyjaciół z Niemiec i wręczenie nagród podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Dyplomy zostały przekazane przez Starostę Hajnowskiego Andrzeja Skiepko oraz Dyrektor Szkoły Annę Czykwin w kameralnym gronie w dniu 14 lipca br.

Dziękujemy naszym niemieckim partnerom za zaangażowanie i wspieranie naszych uczniów. Cieszę się, że choć brak bezpośredniego kontaktu jest uciążliwy, to nie uniemożliwił kontynuowania współpracy i zacieśnienia  przyjaźni, jaka łączy Powiat Hajnowski z Urządem Nordsee – Treene i Stowarzyszeniem Przyjaciele Hajnówki  – spuentował uroczystość Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Współpraca z Urzędem Nordsee - Treene i Powiatem Hajnowskim rozpoczęła się w 1999 r. - wówczas orkiestra dęta działająca wówczas przy Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce uczestniczyła w międzynarodowym konkursie orkiestr dętych „Święto Muzyki” w Hattestedt, a uczestniczący w wydarzeniu przedstawiciele samorządów: ówczesny Starosta Hajnowski Włodzimierz Pietroczuk i Przewodniczący Zarządu Amt Hattstedt Jens Kiesbye podjęli decyzję o nawiązaniu partnerstwa. Z kolei w 2004 r.  utworzone zostało Stowarzyszenie „Przyjaciele Hajnówki”.

Od tego czasu współpraca rozwijała się w różnych obszarach funkcjonowania  powiatu - w sferze gospodarki, kultury i oświaty. Ożywione kontakty na przestrzeni 20 lat zaowocowały wieloma inicjatywami: od wymiany doświadczeń w zakresie działań samorządu lokalnego, wymiany uczniów szkół średnich oraz występów zespołów muzycznych po realizację wspólnych projektów (jak np. zakończony w 2018 r. Bieżeństwo - historia zwykłych ludzi”, współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej). Powyższe inicjatywy to najlepsze potwierdzenie dobrej współpracy opartej na wzajemnym zrozumieniu, zaufaniu i serdeczności.

Katarzyna Miszczuk

Lucyna Lewczuk

 

Pozostałe Wydarzenia
2018-12-06

Postanowienie o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu "Ekiaszuki i inne"

Postanowienie z dnia 6 grudnia 2018 o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu "Ekiaszuki i inne" Link do załącznika pdf
Czytaj więcej
2022-07-11

NOWA STRONA POWIATU HAJNOWSKIEGO

Ta strona jest archiwalna. Nowa strona samorządu powiatu to: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski
Czytaj więcej
2021-06-11

Zawiadomienie o XX sesji Rady Powiatu Hajnowskiego

Zawiadamiam, iż dnia 24 czerwca 2021r. (czwartek) o godz. 13:00 w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury w Hajnówce odbędzie się XX sesja Rady Powiatu Hajnowskiego z następującym porządkiem obrad:  Otwarcie XX sesji Rady Powiatu Hajnowskiego. Przedstawienie porządku obrad sesji. Przyjęcie protokołu z XIX sesji Rady Powiatu.
Czytaj więcej
2021-06-10

Powiat rozwija turystykę aktywną

58 372,00 zł na realizację projektu Szlakiem bioróżnorodności Regionu Puszczy Białowieskiej i Doliny Narwi" Nowa atrakcja na turystycznej mapie regionu.
Czytaj więcej
2021-06-02

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hajnówce konsultantem powiatowym w projekcie Podlaski Kompas Pracy

Celem projektu jest: merytoryczne wzmocnienie rozwoju poradnictwa edukacyjno-zawodowego przy jednoczesnej współpracy z pracodawcami w 33 szkołach zawodowych województwa podlaskiego przez stworzenie Podlaskiej Sieci Doradztwa Zawodowego
Czytaj więcej
2021-05-31

Punkt Powszechny Szczepień wznawia działanie

Od 07 czerwca 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych przy Szkole Podstawowej Nr. 1 w Hajnówce wznowi działalność celem podania drugiej dawki szczepionki.
Czytaj więcej
2021-05-27

Dzień Samorządu Terytorialnego - życzenia

Życzenia Starosty Hajnowskiego
Czytaj więcej
2021-05-26

Sprostowanie do nieprawdziwych informacji

dot. koncepcji programowo przestrzennej na rzece Leśna Prawa.
Czytaj więcej
Zobacz więcej
najczęściej czytane