Informacje
Data opublikowania: 2010-08-31
Wystawa fotografii - Czapla – siwa eminencja
„Czapla – siwa eminencja”
fotografie Wojciecha Misiukiewicza
3 września 2010 r. – 30 października 2010 r.
Ukazane na zdjęciach obrazy z życia czapli odkrywają przed nami jej sekrety życia, zwyczaje i najciekawsze zachowania. Autor towarzyszył czaplom w różnych sytuacjach, podpatrywał ich zwyczaje i teraz poprzez swoje zdjęcia zaprasza do poznania tego pięknego, skrytego ptaka.
Bohaterami wystawy są również kormorany czarne, które wespół z czaplami tworzą liczne kolonie lęgowe. Miłośnicy przyrody mają szansę poznać też krewniaków siwej eminencji, spotkanych przez autora w różnych rejonach świata. Zdjęcia bowiem były wykonywane nie tylko w Polsce ale również na Kostaryce, Kubie, w Hiszpanii, Portugalii, Węgrzech, na Litwie; w Rumunii, Chorwacji, Czarnogórze, Albanii, Francji, Czechach, Węgrzech, Słowacji, Republice Baszkirii (Rosja). Wystawę fotografii Wojciecha Misiukiewicza tworzy 15 roll-up’ów. Pan Wojciech Misiukiewicz, z wykształcenia leśnik, jest pracownikiem Wigierskiego Parku Narodowego.
W dniu wernisażu: 3 września 2010 r. o godzinie 16:00 zaprezentowana zostanie również diaporama przedstawiająca najciekawsze aspekty z życia czapli siwej oraz krótka prezentacja fotograficzna wraz z komentarzem autora wystawy. Goście odwiedzający BPN będą mogli także otrzymać katalog wystawy, wydany w formie albumu. Wydawcą katalogu jest Oficyna Wydawnicza „Między niebem a ziemią”, współwydawcą Augustowsko – Suwalskie Towarzystwo Naukowe. Wydawnictwo zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz innych mecenasów projektu. Dystrybucję katalogu prowadzi NAVIGATOR studio s.c.
Wystawa „Czapla – siwa eminencja” i towarzyszący jej katalog są spójnym projektem edukacyjnym, którego celem jest przedstawienie gatunku chronionego – czapli siwej.
Przy tej okazji zapraszamy placówki oświatowe z regionu (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja) do uczestnictwa w edukacyjnych zajęciach muzealnych, które będą prowadzone na wystawie. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy z kustoszem muzeum, panią Ewą Moroz-Keczyńską: culture@bpn.com.pl.
Wystawę można oglądać od 3 września do 30 października 2010 r. w dniach i godzinach otwarcia Muzeum BPN w dużym hollu:
do 15.10.2010 r. poniedziałek – piątek: 9:00 – 16:30;
sobota – niedziela: 9:00 – 17:00
od 16.10.2010 r. wtorek – niedziela: 9:00 – 16:00
© Wojciech Misiukiewicz