Informacje
Data opublikowania: 2018-03-09
Rzecznik Praw Obywatelskich – dr Adam Bodnar z wizytą w Hajnówce
1 marca 2018 r. Hajnówkę odwiedził dr Adam Bodnar, pełniący funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Wizyta rzecznika w naszym mieście to efekt prowadzonych od początku kadencji spotkań regionalnych, w trakcie których rzecznik spotyka się z ludźmi w różnych miejscowościach naszego kraju. Rozmawia o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne, by wraz z zespołem eksperckim pomóc rozwiązać trapiące ich trudne sprawy.
Niecodzienna okazja spotkania z RPO, ale także kryzysowa sytuacja bądź problemem z jakim się borykają mieszkańcy naszego miasta sprawiły, że licznie przybyli oni do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego, gdzie Adam Bodnar rozpoczął trwającą dwa dni wizytę w naszym mieście. Rzecznik opowiedział o swoich kompetencjach i pracy na rzecz obywateli naszego kraju, by następnie oddać głos Hajnowianom, którzy przyszli szukać pomocy i wsparcia u dr. Bodnara. Z jakimi problemami borykają się ludzie w naszym mieście i okolicach, gdzie mogą szukać wsparcia w ich rozwiązaniu? Rzecznik i jego eksperci z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich zgłaszających swój problem; mieszkańcy opowiedzieli o dość powszechnych trudnościach z wywłaszczeniem gruntów, zgłaszano też zapytania o niesprawiedliwość państwa względem rodzin będących na świadczeniu z tytułu niepełnosprawności dziecka, których płatnikiem jest ZUS. Wypłynął również wniosek o poradę w związku z krzywdzącą niektórych obywateli tzw. ustawą dezubekizacyjną. Problemem równie ważnym okazał się brak powszechnego dostępu do szczepień trzeciej generacji przeciw WZW typu „B”. Nie mogło zabraknąć zapytań w kwestiach religijno-narodowościowych, które ożyły na fali ostatnich wydarzeń związanych z organizacją w naszym mieście „Marszu Żołnierzy Wyklętych”. Rzecznik z uwagą wysłuchał wszystkich zapytań, starał się też na bieżąco proponować pewne rozwiązania zgłaszanych sytuacji. Niemniej, eksperci z biura RPO skrupulatnie notowali szczegóły wszystkich spraw, by sztab specjalistów mógł jak najlepiej przyjrzeć się i znaleźć ich rozwiązanie. Wielu mieszkańców skorzystało też z indywidualnych porad prawnych, których bezpłatnie udzielał mecenas z biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
Spotkanie z dr. Adamem Bodnarem, miejmy nadzieję, przyniesie poprawę sytuacji mieszkańców naszego miasta. Świadomość, że są ludzie i instytucje zobowiązane do niesienia pomocy prawnej każdemu obywatelowi RP to ogromne wsparcie dla ludzi, którzy z różnych powodów czują się pokrzywdzeni i bezradni. Wielokrotnie, dzięki interwencji RPO, sprawy obywateli zostają pozytywnie rozwiązane, co ważne, porady i wsparcie fachowców są udzielane zawsze bezpłatnie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronie www.rpo.gov.pl, a także materiałami promocyjnymi z którymi można się zapoznać w Czytelni dla Dorosłych MBP.
Joanna Kisielewicz
Fot. Marzena Niewiadomska

Postanowienie o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu "Ekiaszuki i inne"
Postanowienie z dnia 6 grudnia 2018 o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu "Ekiaszuki i inne" Link do załącznika pdf

NOWA STRONA POWIATU HAJNOWSKIEGO
Ta strona jest archiwalna. Nowa strona samorządu powiatu to: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski

Zawiadomienie o XX sesji Rady Powiatu Hajnowskiego
Zawiadamiam, iż dnia 24 czerwca 2021r. (czwartek) o godz. 13:00 w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury w Hajnówce odbędzie się XX sesja Rady Powiatu Hajnowskiego z następującym porządkiem obrad: Otwarcie XX sesji Rady Powiatu Hajnowskiego. Przedstawienie porządku obrad sesji. Przyjęcie protokołu z XIX sesji Rady Powiatu.

Powiat rozwija turystykę aktywną
58 372,00 zł na realizację projektu Szlakiem bioróżnorodności Regionu Puszczy Białowieskiej i Doliny Narwi" Nowa atrakcja na turystycznej mapie regionu.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hajnówce konsultantem powiatowym w projekcie Podlaski Kompas Pracy
Celem projektu jest: merytoryczne wzmocnienie rozwoju poradnictwa edukacyjno-zawodowego przy jednoczesnej współpracy z pracodawcami w 33 szkołach zawodowych województwa podlaskiego przez stworzenie Podlaskiej Sieci Doradztwa Zawodowego

Punkt Powszechny Szczepień wznawia działanie
Od 07 czerwca 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych przy Szkole Podstawowej Nr. 1 w Hajnówce wznowi działalność celem podania drugiej dawki szczepionki.

