Informacje
Data opublikowania: 2019-10-09
Konferencja Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych
VI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA "TURYSTYKA NA OBSZARACH
PRZYRODNICZO CENNYCH"
2019 – ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W OCHRONIE ŚRODOWISKA NATURALNEGO
17-18 października 2019 r.
Białowieża, Białowieski Park Narodowy - Park Pałacowy 11, 17-230 Białowieża
UDZIAŁ W VI MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ "TURYSTYKA NA OBSZARAC PRZYRODNICZO CENNYCH" JEST BEZPŁATNY.
Więcej na: http://www.tnopc.pb.edu.pl/node/9
Szanowni Państwo,
W imieniu organizatorów i partnerów VI MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ „TURYSTYKA NA OBSZARACH PRZYRODNICZO CENNYCH", serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym ważnym dla obszarów chronionych wydarzeniu. Tematem wiodącym tegorocznej konferencji będzie „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W OCHRONIE ŚRODOWISKA NATURALNEGO".
Tegoroczna, szósta już edycja naszej konferencji odbędzie się w Białowieskim Parku Narodowym w dniach 17 i 18 października 2019 roku. Realizacja konferencji na terenie jedynego polskiego obiektu
przyrodniczego na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO tworzy dodatkowy atrybut dyskusji o zrównoważonym rozwoju na obszarach przyrodniczo cennych, zarówno w kontekście środowiskowym, ale także społeczno - gospodarczym.
Podstawowym celem tegorocznej konferencji jest przegląd najnowszych badań i projekcja praktycznych rozwiązań wzmacniających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych w dokumencie _„Przekształcanie naszego świata: Agenda na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju - 2030"_, w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju oraz w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jesteśmy przekonani, że nasza konferencja, która jest jedynym w Polsce cyklicznym spotkaniem specjalistów z zakresu ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, leśników, planistów
przestrzennych, przedsiębiorców i samorządowców umożliwia interdyscyplinarny dialog nt. rozwoju gospodarczego kraju, planowania zintegrowanego z problematyką gospodarowania obszarami przyrodniczo cennymi.
Przygotowywana VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych" jest wspólnym przedsięwzięciem Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce i Instytutu Kronenberga - Fundacji Przyszłości Obszarów Chronionych. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku, Białowieski Park Narodowy, Starostwo Powiatowe w Hajnówce i Polskie Towarzystwo Agrofizyczne PAN. Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku patronat honorowy konferencji przyznają m.in. Ministerstwo Środowiska i Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W obradach VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych" uczestniczyć będzie ponad 150 ekspertów z ośrodków naukowych z kraju i zagranicy, w tym: leśnicy, samorządowcy, przedsiębiorcy, specjaliści z zakresu planowania strategicznego i przestrzennego oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Program tegorocznej konferencji zakłada realizację 9 sesji tematycznych, 40 wystąpień przedstawicieli najważniejszych instytucji i jednostek naukowych w kraju, w tym także wystąpienia reprezentantów KPZK PAN, GDLP, GDOŚ i instytucji samorządowych. Omówione zostaną prawne i organizacyjne aspekty ochrony obszarów przyrodniczo cennych w kontekście prowadzenia zrównoważonej gospodarki turystycznej oraz leśnej. Zaprezentowane zostaną również międzynarodowe doświadczenia w kreowaniu jakości usług turystycznych oraz rozwiązania związane z cyfryzacją i nowymi technologiami służącymi ochronie obszarów przyrodniczo cennych i zrównoważonej gospodarce turystycznej.
Będziemy wdzięczni za przyjęcie zaproszenia i Państwa udział w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych": 2019 - Zrównoważony rozwój w ochronie środowiska naturalnego.
Z wyrazami szacunku,
Adam Walicki
Presez Instytutu Kronenberga
Fundacja Przyszłości Obszarów Chronionych
dr hab. inż. Sławomir Bakier, prof. PB
Dziekan Zamiejscowego Wydziału Leśnego
Politechniki Białostockiej w Hajnówce
Pozostałe Informacje
2018-12-06
Postanowienie o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu "Ekiaszuki i inne"
Postanowienie z dnia 6 grudnia 2018 o wszczęciu postępowania scaleniowego gruntów obiektu "Ekiaszuki i inne" Link do załącznika pdf
2022-07-11
NOWA STRONA POWIATU HAJNOWSKIEGO
Ta strona jest archiwalna. Nowa strona samorządu powiatu to: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski
2021-06-11
Zawiadomienie o XX sesji Rady Powiatu Hajnowskiego
Zawiadamiam, iż dnia 24 czerwca 2021r. (czwartek) o godz. 13:00 w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury w Hajnówce odbędzie się XX sesja Rady Powiatu Hajnowskiego z następującym porządkiem obrad: Otwarcie XX sesji Rady Powiatu Hajnowskiego. Przedstawienie porządku obrad sesji. Przyjęcie protokołu z XIX sesji Rady Powiatu.
2021-06-10
Powiat rozwija turystykę aktywną
58 372,00 zł na realizację projektu Szlakiem bioróżnorodności Regionu Puszczy Białowieskiej i Doliny Narwi" Nowa atrakcja na turystycznej mapie regionu.
2021-06-02
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hajnówce konsultantem powiatowym w projekcie Podlaski Kompas Pracy
Celem projektu jest: merytoryczne wzmocnienie rozwoju poradnictwa edukacyjno-zawodowego przy jednoczesnej współpracy z pracodawcami w 33 szkołach zawodowych województwa podlaskiego przez stworzenie Podlaskiej Sieci Doradztwa Zawodowego
2021-05-31
Punkt Powszechny Szczepień wznawia działanie
Od 07 czerwca 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych przy Szkole Podstawowej Nr. 1 w Hajnówce wznowi działalność celem podania drugiej dawki szczepionki.
2021-05-26