Informacje
Data opublikowania: 2010-07-06
II edycja konkursu dla rolników i projektantów EUROZAGRODA
Konkurs EUROZAGRODA prowadzony jest w czterech kategoriach:
* budynki inwentarskie,
* budynki magazynowe i gospodarcze,
* budynki mieszkalne,
* inne obiekty zagrodowe i obiekty ochrony środowiska.
Można zgłosić do niego każdy obiekt budowlany będący częścią rolniczej zagrody – od wielostanowiskowej obory do zbiornika na gnojowicę (istniejący obiekt, nowo wybudowany jak i zmodernizowany).
Nagrody w każdej kategorii wynoszą po 10 000 złotych.
Pierwsza edycja Konkursu EUROZAGRODA przeprowadzona została w 2009 roku. Organizatorem kolejnych edycji jest BudoRol.pl - Portal Budowlany Rolnika.
Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, a patronat programowy Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa (od początku 2010 r. pod nową nazwą: Instytut Technologiczno-Przyrodniczy) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Sponsorem Generalnym Konkursu jest firma Viessmann, laureat nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz "Teraz Polska".
Celem Konkursu jest promowanie najlepszych projektów i realizacji w budownictwie zagrodowym, spełniających standardy europejskie. Zamiarem organizatorów jest, aby Konkurs wspomagał w praktyce wytyczanie tych standardów w Polsce i promował tzw. dobre praktyki w budownictwie wiejskim.
Na naszym rynku brakuje dobrych projektów budynków i budowli zagrodowych. Wie o tym każdy rolnik, który przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji budowlanych. Większość tych projektów, które można dostać, nie zawsze spełnia warunki oczekiwane przez rolników pragnących mieszkać i prowadzić produkcję w nowoczesny sposób. Organizatorzy EUROZAGRODY rozpoczęli tworzenie specjalnego Banku takich projektów.
W Konkursie mogą brać udział rolnicy i projektanci, którzy do 15 września 2010 r. prześlą swoje zgłoszenia pod adres: Sekretariat Konkursu EUROZAGRODA, ul. Łagowska 3/39, 01-464 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Konkurs Eurozagroda”.
Prawo zgłaszania kandydatów do nagród mają też ośrodki doradztwa rolniczego, oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, związki, stowarzyszenia i izby rolnicze oraz administracja rolna. Kapituła Konkursu, oceniająca zgłoszenia, nie pominie żadnego z nich.
Nagrody w postaci statuetek, dyplomów i czeków pieniężnych wręczane są w grudniu każdego roku w trakcie uroczystej gali.
Pełne informacje o Konkursie m.in. regulamin oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć tutaj
Źródło: http://www.minrol.gov.pl