,,Młoda Krew Ratuje Życie"

Każdego roku szkoły średnie z naszego powiatu biorą udział w Turnieju  ,,Młoda Krew Ratuje Życie". Każda kropla krwi jest ważna, każda jest potrzebna szczególnie w tak  trudnym czasie. Młodzież  ze szkół naszego powiatu stanęła na wysokości zadania i pomimo  obostrzeń i sytuacji niesprzyjającej oddawaniu krwi młodzi ludzie oddawali krew, odpowiadając tym samym na  apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oddając krew szkoły biorą udział w Turnieju. Jest on rozstrzygany w 3  kategoriach:

  1. Najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa
  2. Najwyższy wskaźnik aktywności szkoły (ilość oddanej krwi w ramach  Turnieju w przeliczeniu na pełnoletniego ucznia szkoły)
  3. Największa ilość oddanej krwi.

W etapie Okręgowym w Białymstoku brały udział dwie nasze szkoły; ZSZ w Hajnówce i Technikum Leśne w Białowieży.

2 kategoria - najwyższy wskaźnik aktywności szkoły”

  1. I miejsce Technikum Leśne w Białowieży  -1,120ml

w 3 kategorii: największa ilość oddanej krwi:

  1. I miejsce Technikum Leśne w Białowieży -61,650m

W związku z takimi wynikami nasz Oddział Okręgowy w Białymstoku na szczeblu krajowym w Turnieju  reprezentowało  Technikum Leśne w Białowieży. Szkoła zajęła bardzo wysokie III miejsce w kraju w kategorii „Najwyższy wskaźnik aktywności szkoły”. Jesteśmy   dumni z naszej młodzieży ponieważ każdego roku chociaż jedna  ze szkół zdobywała premiowane miejsce w eliminacjach Okręgowych ,a przecież bywało, że  wszystkie I miejsca we wszystkich kategoriach przypadały szkołom naszego powiatu.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Hajnówce składa serdeczne podziękowania

uczestnikom XVII edycji Turnieju,, Młoda Krew Ratuje Zycie". Dziękujemy młodzieży-krwiodawcom oraz liderom opiekunom Szkolnych Kół PCK. Zaangażowanie Wasze przynosi widoczne efekty. Dziękujemy za Państwa szlachetną postawę , za każdą kroplę ,którą oddaliście bezinteresownie dla dobra innego człowieka.

 

W imieniu Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Hajnówce

Prezes Alina Miszczuk

grafika poglądowa: Certyfikat wraz ze statuetką