Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Hajnowskim

Do 17 maja br. potrwa kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Hajnowskiego.

Dziś (4.05) miało miejsce otwarcie postępowania kwalifikacyjnego z udziałem: ppłk dypl. Mirosława Dąbrowskiego - Wojskowego Komendanta Uzupełnień, Wicestarosty Joanny Kojło oraz Przewodniczącego Komisji Lekarskiej Jerzego Pawluka.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną, kwalifikacja wojskowa 2021 zostanie przeprowadzona na szczególnych zasadach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Udział w kwalifikacji to nie tylko obowiązek – to także szansa na poznanie służby wojskowej i zasad rekrutacji. O codzienności żołnierza, wartości munduru i warunkach służby uczestnikom kwalifikacji opowiadają żołnierze WOT 14 Batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce – obecni codziennie. Żołnierze podkreślają, że służba wojskowa to atrakcyjny kierunek, umożliwiający rozwój osobisty oraz stabilizację zawodową.

Uczestników kwalifikacji zapraszamy na stronę WKU Bielsk Podlaski – znajdziecie tam wszystkie informacje dot. udziału w postępowania kwalifikacyjnym, jak również o służbie wojskowej.

Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko oraz Wicestarosta Joanna Kojło dziękują członkom Komisji Kwalifikacyjnej oraz kierownictwu  WKU w Bielsku Podlaskim za wzorową współpracę i współorganizację postępowania kwalifikacyjnego w pełnym reżimie sanitarnym.

Katarzyna Miszczuk

fot. poglądowa: żołnierze 14 Batalionu Lekkiej Piechoty preznetują uczestnikom kwalifikacji film promcujący służbę wojskową