Informacje prasowe

Relacja z debaty społecznej pt. „Ochrona Puszczy Białowieskiej – szanse i bariery w rozwoju regionu”

Kategoria: Informacje prasowe

W trakcie debaty społecznejW piątek 16 marca br. w auli Zespołu Szkół z DNJB odbyła się debata społeczna dla mieszkańców powiatu hajnowskiego pt. „Ochrona Puszczy Białowieskiej – szanse i bariery w rozwoju regionu”.

W Polaku wiele się dzieje

Kategoria: Informacje prasowe

sala terapeutycznaZSO w Hajnówce, popularnie zwany Polakiem stawia na kreatywny rozwój i wsparcie zainteresowań uczniów. W tym celu szkoła wychodzi daleko poza system kształcenia, aktywnie współpracując z instytucjami z terenu powiatu hajnowskiego (czego efektem jest realizacja projektów m.in. Program edukacyjny,, ARS, czyli jak dbać o miłość”, Projekt edukacyjny Starostwa Powiatowego „Puszcza i ludzie”), organizując wycieczki  (jak te do Warszawy, do studia TVN czy Polsat sprawdź ), a także (choć raczej przede wszystkim) – dostosowując budynek szkoły do potrzeb uczniów. W tym celu aktywnie pozyskuje fundusze z zewnątrz – z imponującym efektem.

Zespół Szkół Zawodowych – szansą na przyszłość. Dzień otwarty szkoły

Kategoria: Informacje prasowe

Ucznowie ZSZ95 lat doświadczenia, ciekawe kierunki kształcenia odpowiadające potrzebom rynku pracy, możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego już na etapie nauki w technikum i życzliwa atmosfera – Zespół Szkół Zawodowych 15 marca br. otworzył swoje podwoje przed uczniami szkół gimnazjalnych i zaprezentował ofertę edukacyjną na najbliższy rok. Dni otwarte zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli – było więc przede wszystkim merytorycznie, ale i przyjaźnie i z „przymrużeniem oka”.

Jubileusz 10-lecia utworzenia Związku Gmin Amt Nordsee Treene - partnerskiego regionu w Niemczech

Kategoria: Informacje prasowe

delegacjaSześcioosobowa delegacja z Powiatu Hajnowskiego wzięła udział w uroczystości związanej z 10-leciem utworzenia Związku Gmin Amt Nordsee Treene, z którym Powiat Hajnowski prowadzi wieloletnią współpracę partnerską.

Kampania PIT 2017 - sprawdź co możesz odliczyć! Ulgi podatkowe

Kategoria: Informacje prasowe

Ulgi podatkowe

  • Ulga na dzieci
  • Ulga na internet
  • Ulga odsetkowa
  • Ulga rehabilitacyjna
  • Ulga B+R na badania i rozwój
  • Darowizny i ulga dla krwiodawców

Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o pomoc

Kategoria: Informacje prasowe

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce uprzejmie informuje, iż od dnia 23 lutego 2018r osoby niepełnosprawne mogą  ubiegać się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  

KREATYWNY DZIEŃ WAGAROWICZA W HAJNÓWCE

Kategoria: Informacje prasowe

21 marca 2018 r. Młodzieżowe Centrum Kariery w Hajnówce odwiedzili uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych.

Wszystko co musisz wiedzieć o zakładaniu firmy

Kategoria: Informacje prasowe

Zanim przejdziesz do rejestracji firmy, dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić przed założeniem firmy. Sprawdź m.in., czy możesz uzyskać dofinansowanie na działalność. Zanim wystartujesz z własną firmą napisz dobry biznesplan, który ułatwi Ci planowanie dalszego rozwoju.

Szkolenie bibliotekarzy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Kategoria: Informacje prasowe

1_118.jpgPod patronatem Hajnowskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich 9 marca 2018 r. odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce spotkanie warsztatowe o temacie wiodącym „Kreatywny bibliotekarz – myślenie lateralne”.

Spotkanie autorskie z Renatą Wroną - relacja

Kategoria: Informacje prasowe

spotkanie z B.WronąSzczęście i wizerunek współczesnej kobiety” to temat przewodni spotkania autorskiego z Panią Renatą Wroną, która 9 marca 2018 r. odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczna w Hajnówce.  Spotkanie było zorganizowane  we współpracy z Książnicą Podlaską w Białymstoku, w ramach realizacji programu Dyskusyjnych Klubów Książki.