Projekt Szlakiem bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej

Termin: wrzesień 2018- październik 2019

Całkowita wartość projektu: 2 921 006,27 zł

Kwota dofinansowania:  2 018 330,70 zł – Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego,  Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (EFRR), działanie 6.3 ochrona zasobów bio- i georóżnorodnosci oraz krajobrazu

Projekt realizowany jest przez Powiat Hajnowski.

Cele projektu: W ramach projektu Szlakiem bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej zagospodarowany zostanie parking Zwierzyniec, przy drodze Hajnówka – Białowieża. W ramach istniejącego Białowieskiego Szlaku Transgranicznego, na terenie dwóch gmin: Hajnówka i Białowieża powstanie ścieżka edukacyjna opatrzona 12 tablicami informacyjnymi o tematyce bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej. Integralną częścią szlaku będzie nowowybudowany obiekt turystyczny na parkingu, w którym znajdować się będzie m. in. informacja turystyczna. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb turystów – zaplanowano budowę galerii słonecznej z eksponatami edukacyjnymi, sali edukacyjnej jako miejsca wystaw, prelekcji i pokazów filmowych. Miejsce wokół budynku zostanie uzupełnione o obiekty małej infrastruktury turystycznej – wiaty, ławki, stojaki na rowery, plac zabaw. Ponadto Białowieski Szlak Transgraniczny zostanie przedłużony z Bud do parkingu Zwierzyniec – trasa zyska 3,3 km w celu połączenia Zwierzyńca ze szlakiem. Obiekt  pełniący funkcje informacyjno-edukacyjno-promocyjne wraz z zagospodarowanym otoczeniem będzie stanowił ważny punkt na  Białowieskim Szlaku Transgranicznym.

najczęściej czytane

Wydziały Starostwa