W 80 godzin dookoła roku szkolnego z książką

logotyp

Od 1 września 2018r. do 15 grudnia 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Białowieży realizowany był Projekt pt.: „80 hours round the school year with a book” („W 80 godzin dookoła roku szkolnego z książką”). Wartość projektu 13000zł . Projekt został sfinansowany w ramach  Programu English Teaching, finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Harmonogram  zajęć projektowych obejmował cykliczne czytanie książek w języku angielskim połączone z ćwiczeniami leksykalnymi oraz  zabawami z językiem angielskim. W spotkaniach brali również udział rodzice , uczniowie klas starszych oraz nauczyciele innych przedmiotów, którzy czytali fragmenty książek w języku angielskim. Uczniowie klas IV-VI biorący udział w projekcie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych z Panią Barbarą Bańką oraz maratonie filmowym. Sami również przygotowali przedstawienie teatralne „Little Red Riding Hood”, zaprezentowane społeczności szkolnej i lokalnej.

 

Realizacja projektu zakładała stwarzanie jak najwięcej okazji, aby uczniowie wzbogacali swój język (zarówno słownictwo w języku angielskim, jak również w języku polskim). Dlatego też w ramach Projektu jego uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach językowych Easter Time Fun and Games oraz obejrzeli przedstawienie teatralne „Into the woods”  w American School of Warsaw w Konstancinie.

W ramach Projektu do biblioteki szkolnej zakupiono wiele książek w języku angielskim oraz gry dydaktyczne i materiały edukacyjne. Biblioteka szkolna została również doposażona w wygodne pufy, dzięki którym czytanie książek w języku angielskim stało się bardzo atrakcyjną formą spędzania czasu w trakcie przerw , jak również po zakończonych lekcjach.

Mimo zakończenia projektu, czytanie książek w języku angielskim na stałe wpisało się w harmonogram spotkań pozalekcyjnych.

 

                                                                                                                                                  Mariola Glencner-szkolny koordynator projektu