I Hajnowski Jarmark Wielkanocny już za nami

Kategoria: Informacje prasowe

20170408_092908.jpgŚmiało można powiedzieć, że pogoda dopisała, bo choć wiał wiatr, to słońce rekompensowało chłodne podmuchy. Na placu przed Supermarketem Batory w Hajnówce stanęły stoiska hajnowskich przedszkoli i szkół podstawowych, a także stragany handlowe rękodzielników i lokalnych producentów.

Nie zabrakło Lipca Białowieskiego – puszczańskiego miodu, olejów tłoczonych na zimno czy świeżych wędlin prosto z wędzarni. Organizatorem I Hajnowskiego Jarmarku Wielkanocnego był PSS Społem, a imprezę objął patronatem burmistrz miasta Jerzy Sirak. Głównym punktem imprezy były stoiska przygotowane przez hajnowskie szkoły podstawowe i przedszkola, które wzięły udział w konkursie p.t. "Piękno polskiej pisanki". Zadaniem dzieci było wykonanie pisanek nawiązujących do tradycyjnych polskich wzorów i sposobów zdobienia jaj. Regulamin dopuszczał trzy kategorie: pisankę tradycyjną wykonaną na naturalnym jajku lub wydmuszcze w sposób tradycyjny, pisankę nowoczesną na różnych podkładach oraz prace plastyczne płaskie. Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim samodzielność wykonania prac przez dzieci oraz walory artystyczne.

- Mieliśmy bardzo trudny wybór, ponieważ prac było bardzo dużo i wszystkie piękne, jednak musieliśmy wybrać te najpiękniejsze  - mówią członkowie komisji. - Ocenialiśmy prace pod kątem samodzielnego wykonania i zgodności prac z tematem konkursu.

Jury w składzie: prezes PSS Mieczysława Bogdanowicz, plastyk z Hajnowskiego Domu Kultury Anna Tarasiuk i wiceburmistrz Andrzej Skiepko, przyznało po trzy nagrody w każdej kategorii. Dodatkowo dwie prace tak zachwyciły prezes Bogdanowicz i wiceburmistrza, że przyznali oni swoje specjalne nagrody. Obie prace plastyczne trafiły do gabinetów w PSS Społem i Urzędzie Miasta.

Ponieważ w ramach konkursu każda placówka wystawiła swoją ekspozycję prezentującą prace dzieci, wszystkie placówki wzięły udział w rywalizacji o nagrodę za najpiekniejsze stoisko.

- Wszystkie panie tak zaangażowały się w przygotowania do konkursu, że postanowiłam dodatkowo to docenić – mówi Mieczysława Bogdanowicz, prezes PSS Społem, organizator Jarmarku. - Komisja oceniała między innymi pomysłowość i wygląd ogólny stoiska i przyznam, że wszystkie stoiska były wspaniałe, co bardzo utrudniło nam wybór. Prace dzieci były przepiękne, a pomysły na prezentację placówek świetne.

Oczywiście na I Hajnowskim Jarmarku Wielkanocnym nie zabrakło stoisk handlowych, gdzie można było zrobić świąteczne zakupy. Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Fundacja Oni - To My oferowali ozdoby świąteczne i inne drobiazgi rękodzielnicze, a koronki i serwetki do koszyczka można było kupić u znanej arystki- Haliny Biryckiej z Narewki. Było także stoisko z wypiekami PSS Społem oraz wędzarnia oferująca jeszcze ciepłe wyroby.

Jarmark Hajnowski to jednak w założeniu impreza integracyjno-rozrywkowa, organizator zadbał zatem o atrakcje dla dzieci i dorosłych. Były więc dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy dla najmłodszych, a dla dorosłych mierzenie ciśnienia i badanie poziomu cukru. To ostatnie stoisko przygotował hajnowski Oddział Stowarzyszenia Diabetyków i jak się okazało diabetycy przysłużyli się szczególnie, ponieważ u dwóch zbadanych osób wykryto cukrzycę, łącznie zaś przebadanych zostało 250 osób.

I Hajnowski Jarmark Wielkanocny odbywał się pod patronatem burmistrza miasta, była to pierwsza taka impreza w mieście. Prezes PSS Społem,Mieczysława Bogdanowicz podkreślała, że chciałaby aby Hajnowski Jarmark Wielkanocny na stałe wszedł do kalendarza miejskiego i zapraszała na następny za rok.

 

Wyniki konkursów

Najpiękniejsze stoisko:

I Miejsce – Przedszkole Samorządowe nr 3

II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

III Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6

Wyróżnienia: Niepubliczne Przedszkole św.św. Cyryla i Metodego, Niepubliczne Przedszkole "Leśna Kraina", Przedszkole Samorządowe nr 1, Przedszkole Samorządowe nr 2, Przedszkole Samorządowe nr 5, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 5.

 

Konkurs "Piękno polskiej pisanki"

kategoria – pisanka tradycyjna

I Miejsce – Damian Sienkiewicz (SP nr 3)

II Miejsce – Mikołaj Głuchowski ( Przedszkole "Leśna Kraina")

III Miejsce – Szymon Żukowski ( Przedszkole Samorządowe nr 1)

 

kategoria – pisanka nowoczesna

I Miejsce – Oliwia Chirko (SP nr 3)

II Miejsce – Hania Wołczyk ( Przeszkole Samorządowe nr 2)

III Miejsce – Maja Kubajewska ( SP nr 5)

 

kategoria – praca plastyczna płaska

I Miejsce – Małgorzata Wroceńska ( SP nr 6)

II Miejsce – Kajtek Jakowlew ( SP nr 2)

III Miejsce – Wiktoria Zin ( Przedszkole Samorządowe nr 3)

 

Specjalna nagroda prezes PSS Społem trafiła do Wiktorii Karpiuk.

Marta Chmielińska-Jamroz

 

20170408_093012.jpg

20170408_101136.jpg

20170408_101416.jpg

20170408_101432.jpg

jarmark_1.jpg

jarmark_3.jpg

jarmark_4.jpg

jarmark_6.jpg

jarmark_7.jpg

jarmark_8.jpg

jarmark_9.jpg

jarmark_10.jpg

jarmark_14.jpg

jarmark_15.jpg

jarmark_16.jpg

jarmark_18.jpg

jarmark_19.jpg

jarmark_20.jpg

jarmark_21.jpg

jarmark_22.jpg

jarmark_24.jpg

jarmark_25.jpg

jarmark_26.jpg

 

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi