Delegacja przedsiębiorców z rejonu partnerskiego Rundale na Łotwie.

Kategoria: Informacje prasowe

w trakcie wizytyW dniach 21-24.11.2016 r. Powiat Hajnowski odwiedziła grupa przedsiębiorców łotewskich z rejonu Rundale, z którym w lipcu br. podpisany został list intencyjny o współpracy.

Podczas wizyty goście odwiedzili m.in.: gospodarstwo ekologiczne w Nowokorninie, gospodarstwo pszczelarskie w Szostakowie oraz  firmę "Pronar" w Narwi. Następnego dnia łotewscy przedsiębiorcy mieli możliwość podpatrzenia pracy i asortymentu w hajnowskim zakładzie "Runo" oraz w prywatnej firmie "Szuma Design" w Białowieży, która specjalizuje się w wyrobie pamiątek z regionu  i przedmiotów użytkowych z drewna. Oprócz wizyt w przedsiębiorstwach goście z Łotwy mogli również poznać atrakcje turystyczne naszego powiatu: zwiedzili obiekty Białowieskiego Parku Narodowego, świątynie prawosławne: sobór św. Trójcy w Hajnówce, cerkiew w Puchłach oraz Krainę Otwartych Okiennic. Łotysze  zapoznali się również z ofertą turystyczną regionu Puszczy Białowieskiej oraz bazą noclegowo-gastronomiczną powiatu.

Przedsiębiorcy z Łotwy wymienili się wizytówkami z naszymi przedsiębiorcami z powiatu hajnowskiego i zgodnie stwierdzili, że chcieliby w przyszłości nawiązać międzynarodową współpracę. Organizatorem wizyty było Starostwo Powiatowe w Hajnówce oraz Region Rundale.

Wydział Promocji i Rozwoju

w trakcie wizyty