Pacjencie masz prawo - kampania społeczna Rzecznika Praw Pacjenta

Kategoria: Zdrowie

W październiku br. ruszyła druga edycja Kampanii Społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina". W ramach kampanii Biuro Rzecznika Praw Pacjenta opublikowało trzy instruktażowe filmiki przypominające o podstawowych prawa pacjenta, z których często - jako pacjenci - nie zdajemy sobie sprawy. Pierwszy z trzech spotów przypomina pancjentom o prawie do informacji oraz prawie do wyrażenia zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych. Kolejny instruuje o prawie pacjenta do intymności i godności oraz prawie pacjenta do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego. Z kolei ostatni z odcinków mówi  o prawie pacjenta do dokumentacji medycznej.

Kampania skierowana jest do wszystkich osób, które spotykają się z problemami i wyzwaniami w służbie zdrowia. Zapraszamy do obejrzenia filmików - w końcu każdy z nas był, jest lub będzie pacjentem. Niestety, poziom wiedzy dotycząca materii praw pacjenta w Polsce jest nadal niewystarczający - wielu pacjentów nie ma świadomości, że przysługuje im szereg możliwości obrony swoich praw, w tym także pomoc wyspecjalizowanych instytucji.

Katarzyna Miszczuk

w artykule wykorzystano materiały prasowe pochodzące z innych źródeł

Więcej na stornie: