Pacjencie masz prawo - kampania społeczna Rzecznika Praw Pacjenta

Kategoria: Zdrowie

W październiku br. ruszyła druga edycja Kampanii Społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina". W ramach kampanii Biuro Rzecznika Praw Pacjenta opublikowało trzy instruktażowe filmiki przypominające o podstawowych prawa pacjenta, z których często - jako pacjenci - nie zdajemy sobie sprawy. Pierwszy z trzech spotów przypomina pancjentom o prawie do informacji oraz prawie do wyrażenia zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych. Kolejny instruuje o prawie pacjenta do intymności i godności oraz prawie pacjenta do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego. Z kolei ostatni z odcinków mówi  o prawie pacjenta do dokumentacji medycznej.

Kampania skierowana jest do wszystkich osób, które spotykają się z problemami i wyzwaniami w służbie zdrowia. Zapraszamy do obejrzenia filmików - w końcu każdy z nas był, jest lub będzie pacjentem. Niestety, poziom wiedzy dotycząca materii praw pacjenta w Polsce jest nadal niewystarczający - wielu pacjentów nie ma świadomości, że przysługuje im szereg możliwości obrony swoich praw, w tym także pomoc wyspecjalizowanych instytucji.

Katarzyna Miszczuk

w artykule wykorzystano materiały prasowe pochodzące z innych źródeł

Więcej na stornie:

http://www.bpp.gov.pl/dla-pacjenta/edukacja-poznaj-swoje-prawa/kampanie-spoleczne/kampania-rzecznik-praw-pacjenta-przypomina/

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi