Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i multimedialnego pt.: „Święty Hiob Poczajowski – wzór życia i przewodnik duchowy”

Kategoria: Konkursy

W związku z przypadającą w 2009 roku 350 rocznicą odnalezienia relikwii św. Hioba Poczajowskiego zorganizowany został konkurs plastyczny i multimedialny pt.:

„Święty Hiob Poczajowski – wzór życia i przewodnik duchowy”

 

Konkurs odbył się z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski.
Organizatorem konkursu jest doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej - Lilla Busłowska przy współpracy Bractwa Młodzieży Prawosławnej przy Parafii św. Trójcy w Hajnówce.
Celem konkursu było przybliżenie postaci św. Hioba Poczajowskiego – patrona Diecezji Warszawsko-Bielskiej, zainteresowanie uczniów historią Kościoła Prawosławnego na Wołyniu (na Ukrainie) i w Polsce, uwrażliwienie na wartości duchowe, artystyczne i estetyczne kultury prawosławnej; rozwijanie zainteresowań uczniów.
Konkurs przebiegał w 2 kategoriach:

    *      plastycznej pt. „ Św. Hiob w oczach dzieci i młodzieży” adresowanej do uczniów przedszkoli, szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik dowolną techniką wykonywał prace przedstawiające postać św. Hioba, Ławrę Poczajowską - święte miejsca, żywot świętego i cuda.

    *      prezentacji multimedialnej pt. „Żywot św. Hioba Poczajowskiego – inspiracją duchowego rozwoju współczesnego młodego człowieka.” adresowanej do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii uczestnicy przygotowywali prezentacje multimedialne na wskazany temat. Łącznie na konkurs napłynęło 70 prac.

Komisja Oceniająca w składzie: Pani Zenaida Jakuć – instruktor ds. plastyki, Hajnowski Dom Kultury, Pani Anna Tarasiuk – instruktor ds. plastyki, Hajnowski Dom Kultury, Lilla Busłowska – doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej, przyznała następujące miejsca:
W kategorii Przedszkola:
I Miejsce – Jakub Kazimiruk, Przedszkole w Nowokorninie, nauczyciel przygotowujący ks. Jan Kazimiruk
II Miejsce – Michał Jałoza, Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Eugenia Kazimiruk
III Miejsce – Aleksandra Korcz, Przedszkole nr 2 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Eugenia Kazimiruk
Wyróżnienie - Zuzanna Panasiuk Przedszkole nr 1 w Hajnówce nauczyciel przygotowujący: Pani Eugenia Kazimiruk

W Kategorii klas I –III Szkoły Podstawowej:
I Miejsce – Mateusz Gawryluk, kl. III Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Maria Ackiewicz
II Miejsce – Dawid Kiczkajło, kl. III Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Maria Ackiewicz
III Miejsce – Marta Pietruczuk, kl. II Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Maria Ackiewicz
Wyróżnienie - Katarzyna Drużba, kl. II Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Maria Ackiewicz

W Kategorii klas IV –VI Szkoły Podstawowej:
I Miejsce – Patrycja Baj, kl. V Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Maria Ackiewicz
II Miejsce – Sylwia Gierasimiuk, kl. V Szkoła Podstawowa w Czyżach, nauczyciel przygotowujący Pani Magdalena Zabrocka
III Miejsce – Paulina Gawryluk, kl. VI Szkoła Podstawowa w Czyżach, nauczyciel przygotowujący Pani Magdalena Zabrocka
Wyróżnienia:
Karolina Szeszko, kl. IV Szkoła Podstawowa w Czyżach, nauczyciel przygotowujący Pani Magdalena Zabrocka
Aleksandra Jakimiuk, kl. IV Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Maria Ackiewicz
Grzegorz Ginszt, kl. IV Szkoła Podstawowa w Dubinach, nauczyciel przygotowujący Pani Irena Baczyńska
Natalia Siemiacka, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Nowokorninie, nauczyciel przygotowujący Ks. Jan Kazimiruk
Paulina Janowicz, kl. V Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Maria Ackiewicz

W Kategorii gimnazjum:
I Miejsce – Iwona Łukaszuk, Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Ks. Jan Wołkowycki
II Miejsce – Joanna Kisielewska, Gimnazjum Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży, nauczyciel przygotowujący Pani Magdalena Zabrocka
III Miejsce – Zofia Kuryło, Gimnazjum Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białowieży, nauczyciel przygotowujący Pani Magdalena Zabrocka
III Miejsce – Dawid Andrejuk, Gimnazjum w Czyżach, nauczyciel przygotowujący Pani Magdalena Zabrocka
Wyróżnienia:
Angelika Prokopiuk, Gimnazjum nr 3 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Anna Wawreszuk
Paulina Kiprianiuk, Gimnazjum nr 1 w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Ks. Michał Markiewicz
 
W Kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
Nagroda główna – Anna Oniszczuk, kl. III LO Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Ks. Jan Wołkowycki
Wyróżnienia:
Marta Owerczuk, kl. III LO Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Ks. Jan Wołkowycki
Anna Niedzielska, kl. II LO Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Ks. Jan Wołkowycki
 
SZCZEGÓLNE NAGRODY KONKURSOWE:

Ewelina Kindziuk Gimnazjum Szkoła Specjalna w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Elżbieta Sterlingow
Jan Rożkiewicz Gimnazjum Szkoła Specjalna w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Elżbieta Sterlingow
Jarosław Sokołowski Gimnazjum Szkoła Specjalna w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Elżbieta Sterlingow
Paulina Konach Gimnazjum Szkoła Specjalna w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Elżbieta Sterlingow
Michał Urbański Gimnazjum Szkoła Specjalna w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący Pani Elżbieta Sterlingow
 
W kategorii prezentacji multimedialnej Jury nagrodziło następujących uczniów:
I Miejsce – Piotr Szymańczuk, LO ZSzDNJB w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący: ks. Andrzej Busłowski
II Miejsce – Piotr Sterlingow Gimnazjum ZSzDNJB w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący: ks. Jan Wołkowycki
III Miejsce – Urszula Suchodoła, LO ZSzDNJB w Hajnówce, nauczyciel przygotowujący: ks. Jan Wołkowycki

Nagrodzone prezentacje zostaną umieszczone na stronie www.katechezaorth.pl.

W dniu 15 stycznia 2010 r. w Hajnowskim Domu Kultury o godz. 15.00 nastąpi wręczenie dyplomów i upominków laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Wystawę można będzie oglądać do 30 stycznia b.r..

Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

Ks. Andrzej Busłowski
');
//-->