Wieczór wspomnień poświęcony pamięci Witolda Tatarczyka, 16.03.2018

Kategoria: Kultura

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce

zaprasza na WIECZÓR  POŚWIĘCONY PAMIĘCI  WITOLDA TATARCZYKA (1928-2008), 16 marca (piątek) godz. 17.00 Czytelnia dla Dorosłych

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

Witold Tatarczyk

Nauczyciel, historyk, autor licznych broszur, książek i maszynopisów. Publicysta, poeta, działacz społeczny, przewodnik turystyczny.

Dorobek wydawniczy autora odzwierciedla jego liczne zainteresowania m. in.: historią miasta i regionu, ziołolecznictwem, przyrodą, obrzędowością i obyczajowością podlaskiej wsi.

Jest autorem m. in. dwutomowej monografii Dzieje Hajnówki do 1944 roku i Dzieje Hajnówki 1944–2000, która wciąż pozostaje podstawowym źródłem informacji dla poszukiwaczy i pasjonatów historii regionu.

W 1969 r. organizował Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Hajnowskiej, a w 1977 – Towarzystwo Przyjaciół Hajnówki, którego był aktywnym członkiem i działaczem.

Spuścizną po Witoldzie Tatarczyku są bogata kolekcja fotografii (1535 sztuk wklejonych w maszynopisach i 213 w passe-partout) oraz 24 maszynopisy, które decyzją żony zostały przekazane do zbiorów Kolekcji Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a ich prezentacja odbędzie się podczas wieczoru pamięci.

Fotografie nie zawierają opisów, liczymy na pomoc w ich opisaniu, a ich wspólne oglądanie będzie do tego doskonałą okazją.