Warsztaty „MYDEŁKO FA, CZYLI JAK STWORZYĆ NATURALNE KOSMETYKI” - RELACJA ZE SPOTKANIA

Kategoria: Informacje prasowe

w trakcie warsztatówW sobotę 16 grudnia br. w Dworze Bartnika w Narewce odbyły się pierwsze warsztaty  z serii "Puszcza odkryta na nowo" pt. „Mydełko FA, czyli jak stworzyć naturalne kosmetyki”.

Warsztaty, podczas których można było wykonać samodzielnie kosmetyki, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej powiatu hajnowskiego.

Na początku prowadząca zajęcia p. Iwona Krot w trakcie prezentacji multimedialnej przedstawiła teoretyczne aspekty kosmetyki naturalnej. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli  się, czym jest kosmetyka naturalna, w jaki sposób poprawia ona nasze zdrowie, jakie produkty i  zioła dostępne w naszym regionie możemy wykorzystać w przygotowywaniu naturalnych specyfików.  Po wstępie  teoretycznym uczestnicy przystąpili do najbardziej oczekiwanej części warsztatów - praktycznego wykonania dwóch kosmetyków, tj. rumiankowej kuli do kąpieli oraz toniku nagietkowego. Wspólne odmierzanie, ugniatanie, łączenie sprawiło wszystkim najwięcej przyjemności, tym bardziej, że powstałe rękodzieła można było zabrać ze sobą do domu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia warsztatów, co  stanowiło miłą pamiątkę z wydarzenia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza oraz udostępnione przepisy zostaną wykorzystane we własnym, domowym zaciszu.

Wydział Promocji i Rozwoju

Logo

w trakcie warsztatów w trakcie warsztatów w trakcie warsztatów w trakcie warsztatów w trakcie warsztatów w trakcie warsztatów w trakcie warsztatów

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02