Uczestnicy koła plastycznego HDK ,,Deformacja” z nagrodami

Kategoria: Informacje prasowe

W połowie grudnia 2017r. zostały rozstrzygnięte dwa konkursy plastyczne, w których udział wzięli uczestnicy koła plastycznego HDK ,,Deformacja”. Miło nam poinformować, że w obu konkursach prace hajnowskiego koła zostały wyróżnione i są obecnie prezentowane na wystawach w różnych odległych regionach kraju.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Barwy lasu - leśna ekologia” zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim wyróżnienie za pracę w technice malarskiej otrzymała  Olga Weremiuk

(12 lat). Temat konkursu zachęcał do dostrzegania ważnej roli terenów leśnych, promowania działań proekologicznych i inspiracji pięknem przyrody. Natomiast zupełnie odmienna myśl przyświecała organizatorom XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MAGICZNE OKIENKO z MOK w Radlinie (woj. śląskie).  Tegoroczna edycja odbywała się p.h. ,,Witam w mojej bajce” i zachęcała dzieci do zilustrowania malarsko lub graficznie znanej albo wymyślonej bajki, pokazać bajkowe postacie i dziwne stworzenia. Wśród laureatów znalazł się uczestnik średniej grupy Deformacji Piotr Sieniuć (10 lat) oraz kwalifikacje do wystawy otrzymała praca Mai Parfieniuk (7 lat) z grupy najmłodszej. Prace zostały wykonane w technice monotypii.

Gratulujemy laureatom życząc dalszych sukcesów artystycznych!!!

Zenaida Jakuć

obraz Mai Parfieniuk