Powiatowy Szkolny Związek Sportowy informuje: Dzień Niepodległości przy pingpongowych stołach

Kategoria: Sport

dsc00038.jpgOdzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym.

Wybór 11 listopada 2017 r. uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiegne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Poza składaniem wieńców i zniczy ten dzień można przeżyć na sportowo i w sposób aktywny oddać hołd bohaterom. Tak właśnie uczynili biegacze z Hajnówki startując w 24-osobowym składzie w biegach organizowanych w Białymstoku.
 Ten dzień miał również szczególne znaczenie dla 88 pingpongistów, którzy uczestniczyli w 99 rocznicę niepodległości w IX edycji Turnieju Tenisa Stołowego im.Jarosława Leszczyńskiego.
Po uroczystym otwarciu zawodów przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Mirosława Awksentiuka i wysłuchaniu hymnu Polski, przystąpiono do rywalizacji na hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Hajnówce.

Rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, seniorskiej i oldboja. System uzależniony był od ilości zgłoszeń w danym roczniku. Za miejsca I-IV zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i medale.    Wyróżniono również pucharem najstarszego zawodnika 80-letniego Edwarda Ponieckiego z Hajnówki.

Zawody prowadzili: Małgorzata Muszkatel i Janusz Ludwiczak.

Organizator tj. Ośrodek Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji ZS nr 1 w Hajnówce za bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej i stołów pingpongowych oraz zawodnikom za pomoc w sędziowaniu zawodów.

Po zakończonym turnieju najstarsze kategorie zawodników wraz z panią Leszczyńską, udały się na grób Jarka, gdzie zapalono znicze, złożono pamiątkowy medal oraz zmówiono modlitwę w towarzystwie księdza Marka Jurczuka. 

SZKOŁY PODSTAWOWE – Dziewczęta – kl.IV młodsi   (rocznik 2007 i mł.)

   I miejsce – Ewa Lipińska (SP Czeremcha)         

SZKOŁY PODSTAWOWE – Chłopcy – kl.IV młodsi   (rocznik 2007 i mł.)

   I miejsce – Michał Jurczuk (SP 14 Białystok)      

  II miejsce – Kacper Perkowski (SP  Białystok) najmłodszy zawodnik rocz. 2009

 III miejsce – Jan Kaczoch (SP 2 Hajnówka)

IV miejsce – Bartosz Omelianiuk (SP 3 Hajnówka)

 V miejsce – Kacper Bańkowski (SP 3 Hajnówka)                                         

SZKOŁY PODSTAWOWE – Dziewczęta – kl.VI – V   (rocznik 2005 – 2006)

   I miejsce – Katarzyna Ziniewicz (SP Czeremcha)

  II miejsce – Weronika Piłat (SP Czeremcha)

III miejsce – Ewa Lipińska (SP Czeremcha)                                                                                                                                

SZKOŁY PODSTAWOWE – Chłopcy – kl.VI – V   (rocznik 2005 – 2006)

   I miejsce – Krzysztof Kołecki (SP Narewka)

  II miejsce – Grzegorz Golonko (SP 3 Hajnówka)

 III miejsce – Krzysztof Omelianiuk (SP 3 Hajnówka)

IV miejsce – Gabriel Koperek (SP Narewka)

SZKOŁY GIMNAZJALNE – Dziewczęta – kl.I - III   (rocznik 2002 – 2004)

   I miejsce – Paulina Paczuska(PG Czeremcha)

  II miejsce – Katarzyna Ziniewicz (SP Czeremcha)

 III miejsce – Julia Piłat (PG Czeremcha)            

IV miejsce – Kinga Korza (SP Czeremcha)

V-VI miejsce – Aleksandra Jurczuk (SP 3 Hajnówka)

                      - Natalia Sienkiewicz (SP 3 Hajnówka)

VII miejsce – Paulina Dmitruk (SP 3 Hajnówka)

SZKOŁY GIMNAZJALNE – Chłopcy – kl.I - III   (rocznik 2002 – 2004)

   I miejsce – Kacper Perkowski (SP Białystok)

  II miejsce – Michał Jurczuk (SP Białystok)             

 III miejsce – Łukasz Gromotowicz (PG Narewka)

IV miejsce – Adrian Siekierko (PG Siemiatycze)

V-VI miejsce – Marcin Siekierko (SP Siemiatycze)

                      - Łukasz Ancutko (SP Narewka)

VII-VIII miejsce – Jakub Kołecki (SP Narewka)

                          - Patryk Kiryluk (PG Warszawa)

IX-XII miejsce – Artur Gwoździk (SP 4 Hajnówka)

                        - Michał Stradczuk (PG Siemiatycze)

                        - Łukasz Stulgis (PG 4 Hajnówka)

                        - Marcin Gonta (PG Dubiny)

XIII miejsce – Andrzej Gawryluk (SP 2 Hajnówka)

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – Dziewczęta – kl.I - III   (rocznik 1999 – 2001)

 I miejsce – Paulina Paczuska (PG Czeremcha)

  II miejsce – Wiktoria Sośniuk (IV LO Białystok)

   III miejsce – Krystyna Lewsza (IV LO Białystok)     

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – Chłopcy – kl.I - III   (rocznik 1999 – 2001)

   I miejsce – Łukasz Gromotowicz (Narewka)

  II miejsce – Łukasz Ancutko (Narewka)      

 III miejsce – Bartłomiej Kot (ZSZ Hajnówka)

IV miejsce – Dawid Kowszuk (ZSZ Hajnówka)                 

SENIORKI

   I miejsce – Renat Socha (Czeremcha)

  II miejsce – Wiktoria Sośniuk (Czeremcha)

III miejsce – Beata Struk (Czeremcha)

IV miejsce – Emanuela Mronowicz (Lewkowo)

SENIORZY – rocznik 1977 - 1998

   I miejsce – Jarosław Szermuszyn (Białystok)

  II miejsce – Adrian Kozaczuk (Hajnówka)   

 III miejsce – Cieśluk Przemysław (Białystok)

IV miejsce – Daniel Sawicki (Siemiatycze)

V-VI miejsce – Renata Socha (Czeremcha)

                      - Daniel Gryc (Narewka)

VII-IX miejsce – Jacek Starosielnik (Dubicze C.)

                          - Karol Charytonow (Hajnówka)

                          - Michał Lewczuk (Hajnówka)

X-XIII miejsce – Hubert Ojdana (Hajnówka)

                       - Tomasz Moczulski (Siemiatycze)

                       - Paweł Pleskowicz (Narew)                                                                XIV-XIX miejsce – Jacek Wiśniewski (Hajnówka)

                           - Mateusz Lasota (Narewka)

                           - Dariusz Gierasimiuk (Orla)

                           - Damian Kłos (Hajnówka)

                           - Robert Moczulski (Śledzianów)

                           - Łukasz Romaniuk (Bielsk Podlaski)

XX-XXII miejsce –Tolik Byndaz (Ukraina)

                           - Tomasz Hudoń (Hajnówka)

                           - Marek Charytoniuk (Hajnówka)

Oldboje – rocznik 1976 i starsi

   I miejsce –Adam Tomkiel (Turośń Kościelna)

  II miejsce – Zbigniew Miszczuk (Hajnówka)

 III miejsce – Mirosław Jaroszuk (Białystok)

IV miejsce – Eugeniusz Tomaszuk (Siedlce)

V-VI miejsce – Janusz Lipiński (Czeremcha)

                         Janusz Ludwiczak (Hajnówka)

VII-IX miejsce –Jerzy Mieczyński (Hajnówka)

                        - Andrzej Siekierko (Siemiatycze)

                        - Sławomir Kostrzyński (Ciechanowiec)

X-XII miejsce   - Krzysztof Wszoł (Ciechanowiec)

                          - Jarosław Pietruszewski (Łosice)

                          - Wojciech Orzechowski (Hajnówka)

XIII-XVII miejsce – Adam Stepaniuk (Czeremcha)

                           - Wiktor Tetiurka (Michałowo)

                           - Andrzej Makulski (Czeremcha)

                           - Edward Poniecki (Hajnówka)

                           - Ryszard Kowalski (Czeremcha)

XVIII-XXII miejsce – Jerzy German (Hajnówka)

                            - Mirosław Muśko (Hajnówka)

                            - Andrzej Kryczka (Siemiatycze)

                            - Zygfryd Spallek (Policzna)

                            - Mirosław Smoluk (Pasieczniki Duże)

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Drużynowej Lidze Amatorów w Tenisie Stołowym na sezon 2018-2019. Regulamin na stronie OSiR Hajnówka. Dodatkowe informacje pod tel.509050268.

Menadżer Sportu – Janusz Ludwiczak

dsc00005.jpg

dsc00011.jpg

dsc00038.jpg

dsc00066.jpg

dsc00101.jpg

dsc00116.jpg

dsc00122.jpg