ZAPROSZENIE - "HERBATKA NA CZTERECH ŁAPKACH", CZYLI POZNAJ SCHRONISKOWE PSY W KAWIARNI - 25-26 LISTOPADA

Kategoria: zaproszenie

Akcja "Herbatka na czterech łapkach"  odbędzie się w ostatni weekend listopada, 25-26 listopada. 

- Często zapraszamy białostoczan i białostoczanki, by pospacerowali ze schroniskowymi psami podczas słynnych już PSAcerów, ale tym razem to my postanowiliśmy przyspacerować do mieszkańców! Ludzie, którzy są posiadaczami czworonogów, mogą korzystać z uroków miasta tak samo jak każdy inny. Nie muszą zostawiać psa w domu, by napić się dobrej kawy, herbaty i zjeść pyszny deser w przytulnym lokalu. Postanowiliśmy zrobić to samo z naszymi podopiecznymi - mówi jedna z organizatorek akcji, wolontariuszka Magda Korput.

W ramach "Herbatki na czterech łapkach", w sobotę i niedzielę (25-26 listopada), w białostockich lokalach będzie można spotkać w sumie ponad 40 schroniskowych psów. Do akcji dołączyło 13 miejsc - kawiarni, restauracji i bistr (każde z nich odwiedzi dziennie 1-2 psy). To: Francja Elegancja, Kawiarnia Akcent, Flow Food, Lipowa 12, Fly High Coffee, Hary Pub, Kawiarnia Zachodnia, Lokalna Bistro, Baristacja, Krowarzywa, Ratuszowy, Cukiernia Madeline, Bułka z Masłem.

Będzie to okazja do poznania się bliżej, do pogłaskania naszego pupila, do pogadania przy herbatce i ciastku. Może któryś z nich skradnie czyjeś serce - dodaje Magda Korput.

Jak mówi koordynatorka wolontariatu Justyna Januszyk: Każda akcja poza schroniskiem to okazja dla psów do zdobycia nowych doświadczeń. Psy wychodzą poza schronisko i spędzają czas w nowych przestrzeniach, dzięki temu otwierają się na nowe bodźce. Każdy pies czy to właścicielski czy schroniskowy, powinien być socjalizowany. Im więcej nowych dźwięków, ruchów, zapachów pozna, tym łatwiej będzie mu w psim życiu. A poznawanie nowych rzeczy będzie traktował jak świetną zabawę!

"Herbatka na czterech łapkach" będzie też okazją do rozmowy z wolontariuszami. 6 listopada rozpoczęliśmy kolejny nabór do wolontariatu, który potrwa do końca roku. 

- Zachęcamy wszystkich do rozmów. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące pracy wolontariusza. Będzie to też okazja do wypełnienia wolontariackiego formularza - zachęca Magda Korput. 

O szczegółach akcji i dokładnych godzinach informować będziemy na wydarzeniu akcji na FB: https://www.facebook.com/events/1531130076974469/

 

 

wolontariusze i wolontariuszki 

Schronisko dla Zwierząt w Białymstok

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi