ZAPROSZENIE - "HERBATKA NA CZTERECH ŁAPKACH", CZYLI POZNAJ SCHRONISKOWE PSY W KAWIARNI - 25-26 LISTOPADA

Kategoria: zaproszenie

Akcja "Herbatka na czterech łapkach"  odbędzie się w ostatni weekend listopada, 25-26 listopada.

- Często zapraszamy białostoczan i białostoczanki, by pospacerowali ze schroniskowymi psami podczas słynnych już PSAcerów, ale tym razem to my postanowiliśmy przyspacerować do mieszkańców! Ludzie, którzy są posiadaczami czworonogów, mogą korzystać z uroków miasta tak samo jak każdy inny. Nie muszą zostawiać psa w domu, by napić się dobrej kawy, herbaty i zjeść pyszny deser w przytulnym lokalu. Postanowiliśmy zrobić to samo z naszymi podopiecznymi - mówi jedna z organizatorek akcji, wolontariuszka Magda Korput.

W ramach "Herbatki na czterech łapkach", w sobotę i niedzielę (25-26 listopada), w białostockich lokalach będzie można spotkać w sumie ponad 40 schroniskowych psów. Do akcji dołączyło 13 miejsc - kawiarni, restauracji i bistr (każde z nich odwiedzi dziennie 1-2 psy). To: Francja Elegancja, Kawiarnia Akcent, Flow Food, Lipowa 12, Fly High Coffee, Hary Pub, Kawiarnia Zachodnia, Lokalna Bistro, Baristacja, Krowarzywa, Ratuszowy, Cukiernia Madeline, Bułka z Masłem.

Będzie to okazja do poznania się bliżej, do pogłaskania naszego pupila, do pogadania przy herbatce i ciastku. Może któryś z nich skradnie czyjeś serce - dodaje Magda Korput.

Jak mówi koordynatorka wolontariatu Justyna Januszyk: Każda akcja poza schroniskiem to okazja dla psów do zdobycia nowych doświadczeń. Psy wychodzą poza schronisko i spędzają czas w nowych przestrzeniach, dzięki temu otwierają się na nowe bodźce. Każdy pies czy to właścicielski czy schroniskowy, powinien być socjalizowany. Im więcej nowych dźwięków, ruchów, zapachów pozna, tym łatwiej będzie mu w psim życiu. A poznawanie nowych rzeczy będzie traktował jak świetną zabawę!

"Herbatka na czterech łapkach" będzie też okazją do rozmowy z wolontariuszami. 6 listopada rozpoczęliśmy kolejny nabór do wolontariatu, który potrwa do końca roku.

- Zachęcamy wszystkich do rozmów. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące pracy wolontariusza. Będzie to też okazja do wypełnienia wolontariackiego formularza - zachęca Magda Korput.

O szczegółach akcji i dokładnych godzinach informować będziemy na wydarzeniu akcji na FB: https://www.facebook.com/events/1531130076974469/

wolontariusze i wolontariuszki

Schronisko dla Zwierząt w Białymstok