Znieczulenia bólu porodowego w hajnowskim szpitalu

Kategoria: Zdrowie

Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się nad wyborem miejsca. Poród to wyjątkowy czas i wymaga wyjątkowego miejsca, które stanowią ludzie i atmosfera, a także sprzęt w jaki wyposażony jest oddział. Dlatego też jest nam niezmiernie miło, że przyszłe mamy tak chętnie wybierają naszą placówką. Rośnie liczba pań, które przyjeżdżają do nas z całego regionu.

Wiemy jak często kobiety ciężarne mają obawy związane z bólem porodowym. Dlatego też stosujemy niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu, czyli: masaż, praca z oddechem, ciepły i zimny okład, immersja wodna, worek sako, piłka, linki, drabinki oraz metody farmakologiczne jak podtlenek azotu i tlenu, czy też znieczulenie zewnątrzoponowe. Znieczulenie podtlenkiem azotu i tlenu (potocznie nazywane gazem rozweselającym)  to forma uśmierzania bólu bezpieczna zarówno dla matki jak i dla dziecka. Gaz ma działanie przeciwbólowe i uspokajające. Każda kobieta, która poprosi o takie znieczulenie może je otrzymać. Znieczulenie zewnątrzoponowe polega na złagodzeniu bólu porodowego do poziomu akceptowalnego przez rodzącą. Kwalifikacja tego rodzaju znieczulenia zawsze jest decyzją specjalisty położnika i specjalisty anestezjologa. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, na temat oferowanych form łagodzenia bólu, nasze pacjentki mogą skierować się o pomoc do lekarza prowadzącego ciążę lub położnej.

Więcej informacji na temat porodów w naszej placówce na stronie: http://spzoz.hajnowka.pl/oddzial-ginekologiczno-polozniczy-z-rooming-in/

za: SP ZOZ

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi