ZAPROSZENIE - LISTOPADOWE IMPREZY W HAJNOWSKIM DOMU KULTURY

Kategoria: Kultura

Hajnowski Dom Kultury zaprasza

 

„Potańcówka Sobotniej Nocy"

4 listopada 2017r, godz. 19.00, sala widowiskowa HDK – wstęp 10 zł

W programie kurs tańca, który poprowadzi Paulina Kisiel oraz potańcówka, którą poprowadzi Dj Maxi Luca. Organizatorzy: Hajnowski Dom Kultury, Stowarzyszenie Metamorphosis oraz Miasto Hajnówka.

 

Koncert „Orkiestra i Mażoretki Swojemu Miastu"

5 listopada 2017r, godz. 16.00, sala widowiskowa HDK – wstęp wolny

Już po raz kolejny Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce oraz Mażoretki działające przy Hajnowskim Domu Kultury zaprezentują się przed hajnowską publicznością. Organizatorzy: Hajnowski Dom Kultury oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce.

 

Koncert zespołu „Piramidy" – Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy

10.11.2017r, godz. 18.00, sala widowiskowa HDK – wstęp 15 zł / 20 zł

Zespół „Piramidy" z Pelplin wykona najpiękniejsze ballady rosyjskiego poety i barda Bułata Okudżawy. Koncert dla wszystkich miłośników tegoż nurtu muzycznego. Organizator: Hajnowski Dom Kultury.

 

Koncert z okazji Święta Niepodległości

11.11.2017r, godz. 17.00, sala widowiskowa HDK– wstęp wolny

Jak co roku Hajnowski Dom Kultury z okazji jednego z najważniejszych świąt w Polsce organizuje niezapomniany koncert, na którym wystąpią: wychowankowie Hajnowskiego Domu Kultury:

Studio Piosenki Estradowej, Zespół Tańca Ludowego „Przepiórka", młodzież z Teatru Różności

oraz Małgorzata Marczyk - pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu Jerzego Maciejewskiego,  Estonian Academy of Music and Theatre w Tallinie (Estonia),  Międzywydziałowego Podyplomowego Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Obecnie  słuchaczka Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Małgorzata Marczyk jako solistka i kameralistka koncertuje w wielu miastach Polski i poza jej granicami. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury (Filharmonia Narodowa, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne) oraz uczestniczy w licznych festiwalach muzycznych (Festiwal Polskiej Muzyki Kameralnej, Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki).

 

Koncert „Niemen akustycznie"

12.11.2017r, godz. 18.00, sala widowiskowa HDK – wstęp 15 zł / 20 zł

Recital poświęcony twórczości jednej z największych legend polskiej piosenki. Fenomenalne kompozycje do tekstów najwybitniejszych polskich poetów (Mickiewicz, Tuwim, Asnyk, Iwaszkiewicz i inni)  w akustycznych aranżacjach i kameralnym wykonaniu. W programie m.in.: Czy mnie jeszcze pamiętasz, Sen o Warszawie, Pod papugami, Dziwny jest ten świat, Wspomnienie, Jednego serca, Czas jak rzeka, Płonąca stodoła, Domek bez adresu, Obok nas, Wiem, że nie wrócisz, Pamiętam ten dzień w wykonaniu Radosława Świderskiego, Krzysztofa Chromińskiego oraz Tomasza Rogalskiego. Organizator: Hajnowski Dom Kultury.

 

KONCERT z okazji Jubileuszu 35-lecia Zespołu Pieśni „Echo Puszczy"

18.11.2017r, godz. 16.00, sala widowiskowa HDK – wstęp wolny

Zespół Pieśni „Echo Puszczy" już od 35 lat prężnie działa na deskach domu kultury i nie tylko. Koncertował w Polsce, Czechach, Słowacji, Estonii, Litwie oraz wielokrotnie na Białorusi. Prezentuje kulturę i tradycję mniejszości białoruskiej zamieszkującej tereny powiatu hajnowskiego.

XXIV Prezentacje Białoruskich Zespołów Obrzędowych

19.11.2017r, godz. 1400 sala widowiskowa HDK – wstęp wolny

Na scenie domu kultury zaprezentują się zespoły z całego województwa. Przedstawią one białoruskie obrzędy ludowe. Organizatorzy: Zarząd Główny Białoruskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego w Białymstoku i Hajnowski Dom Kultury.

 

Koncert „Szalone lata 60/70"

26.11.2017r, godz. 17.00, sala widowiskowa HDK – wstęp wolny

Spektakl muzyczny w wykonaniu uczestniczek Studia Piosenki Estradowej HDK. Dziewczętom na scenie towarzyszyć będzie zespół instrumentalny pod kierownictwem Przemysława Zalewskiego. Podczas koncertu przeniesiemy się w czasy PRL. Bogaty repertuar lat 60 i 70 przeplatany będzie słowem oddającym klimat i charakter tamtych lat. W roli mówcy wystąpi Karol Kacprzak. Spektakl to połączenie muzyki, słowa oraz odpowiednich kreacji. A wszystko to z nutą humoru oddającą styl lat PRL. Scenariusz i przygotowanie wokalne: Marta Gredel – Iwaniuk. Organizator: Hajnowski Dom Kultury.

 

Koncert „QUEEN akustycznie"

2.XII.2017r, godz. 19.00, sala widowiskowa HDK– wstęp 15 zł / 20 zł

Piosenki legendarnego zespołu „Queen" w wykonaniu członków zespołu SilkQUEEN, rekomendowanego przez Oficjalny Międzynarodowy Fan Club Queen w Wielkiej Brytanii. Organizator: Hajnowski Dom Kultury.