Ogólnopolskie Igrzyska LZS SPAŁA 2017

Kategoria: Sport

Po raz kolejny nie zawiedli sportowcy z powiatu hajnowskiego na Ogólnopolskich Igrzyskach w Spale. Zawody odbyły się w dniach 25-27.08.2017. Przypomnijmy, że na zawody o randze ogólnopolskiej mogli pojechać tylko zwycięzcy imprezy wojewódzkiej.

Złoto w Spale zdobył Mariusz Sokół w wyciskaniu ciężarka 17,5 kg. Srebrni medaliści to Dawid Skiepko i Michał Suchodoła w piłce plażowej. Były to jedyne medale ekipy z województwa podlaskiego. Tym  większe brawa naszym zawodnikom, że trafiły one do Powiatu Hajnowskiego!

Ponadto V miejsce zajęli siatkarze z Hajnówki w kategorii drużyn 3-osobowych. VIII lokatę wywalczyli piłkarze z LZS.

Miłym akcentem igrzysk było rozegranie meczu piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Rady Głównej LZS a Urzędem Marszałkowskim woj. łódzkiego. W reprezentacji RG LZS, obok jej szefa – Władysława Kosiniak-Kamysza, grał Andrzej Skiepko zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka, który strzelił piękną bramkę i dwukrotnie asystował w zakończonym remisem 4:4 meczu.

Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku dziękuje serdecznie Starostwu Powiatowemu w Hajnówce, Urzędowi Miasta Hajnówka i Urzędowi Gminy Narewka za wsparcie finansowe podczas wyjazdu na Igrzyska.

Emilia Korolczuk

Zdjęcie: www.igrzyskalzs2017.pl