Ucznowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowaczego na tropie Wrocławskich Krasnali

Kategoria: Informacje prasowe

Pierwszy dzwonek już za nami, ale zanim nauka rozpocznie się na dobre krótkie wspomnienie lata. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce pierwszy tydzień wakacji spędzili w uroczym i przyjaznym gościom województwie dolnośląskim, a dokładnie w jego stolicy Wrocławiu. Dzieci skorzystały ze środków finansowych Burmistrza Miasta Hajnówki w ramach realizacji projektu „Akcja Lato 2017”.

Nasza wakacyjna przygoda rozpoczęła się od wizyty w bajkowym Muzeum Figur Woskowych gdzie mogliśmy twarzą w twarz spotkać się z bohaterami naszych bajek, a na warsztatach plastycznych dowiedzieliśmy się jak tworzy się tak realistyczne figury z wosku. Kolejnym naszym przystankiem było „Kolejkowo” - miejsce dzięki któremu wyruszyliśmy w podróż po miniaturowym Dolnym Śląsku i Wrocławiu. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk.

Następnego dnia przyszła kolej na długo wyczekiwaną wycieczkę do wrocławskiego Zoo i Afrykarium. Spotkaliśmy tam wiele gatunków egzotycznych zwierząt. Dodatkową atrakcją było znajdujące się na terenie ogrodu zoologicznego Afrykarium - jedyne na świecie tematyczne oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki.  Po kilku godzinach przemierzania przez świat dzikich i egzotycznych zwierząt chwile wytchnienia i odpoczynku odnaleźliśmy w przecudnym Ogrodzie Japońskim. Ideą japońskich ogrodów  jest to, że są to miejsca kontemplacji, dlatego zaraz po wejściu do ogrodu poczuć można było prawdziwą harmonię natury. Na zakończenie tego dnia zobaczyliśmy multimedialny pokaz fontann „woda-światło-dźwięk”. Tłem dla wodnych choreografii była muzyka klasyczna, przeboje muzyki popularnej, a także muzyka kontemplacyjna. Pozostałe atrakcje jakie czekały na nas we Wrocławiu to rejs statkiem po Odrze oraz Centrum Nauki o wodzie Hydropolis. Płynąc statkiem można było odpocząć i zarazem podziwiać uroki miasta od strony Odry.  Hydropolis to nowoczesne miejsce, w którym dzięki różnorodnym technologiom multimedialnym, interaktywnym instalacjom, oraz bogatym w informacje ekranom dotykowym dowiedzieliśmy się o wodzie z różnych fascynujących perspektyw. Na zakończenie naszego wakacyjnego wypadu czekała nas wycieczka meleksem dzięki której zobaczyliśmy Wrocław w pigułce.

Przez cały pobyt we Wrocławiu z ogromną determinacją szukaliśmy małych krasnali ukrytych w wielu zakamarkach, bramach budynków i parkach. Co prawda nie udało nam się znaleźć wszystkich 317, ale chyba 316, a może mniej… .

Dziękujemy Panu Burmistrzowi za tak wspaniałą wycieczkę.

20170706_153613.jpg dscn7421.jpg dscn7471.jpg dscn7512.jpg dscn7527.jpg dscn7554.jpg dscn7569.jpg dscn7586.jpg dscn7754.jpg dscn7776.jpg dscn7802.jpg dscn7903.jpg