ZUS dla BIZNESU. Tydzień Przedsiębiorcy.

Kategoria: Informacje prasowe

banner

Bądź na czasie. Masz własną firmę, umów się na bezpłatne szkolenia.
Od 11 do 15 września białostocki Oddział ZUS  zaprasza wszystkich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia i konsultacje organizowane w ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

„Tydzień Przedsiębiorcy” organizowany jest z myślą o osobach prowadzących działalność gospodarczą , a także tych, którym taki pomysł się rodzi. Podczas bezpłatnych seminariów pracownicy ZUS przybliżą interesujące tematy, m.in. zasady rozliczania oraz wypłaty świadczeń krótkoterminowych z ubezpieczenia społecznego, obowiązki osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Zostaną również przedstawione planowane zmiany i udogodnienia dla przedsiębiorców (e-składka, elektroniczne zwolnienia lekarskie).
Seminarium z 11 września „Pakiet nowego przedsiębiorcy” otwiera cykl spotkań i jest adresowane do tych osób, które przedsiębiorcami dopiero zamierzają zostać. Podczas spotkania poznają swoje obowiązki, dowiedzą się, jak wypełniać dokumenty ubezpieczeniowe, jak korzystać z profilu PUE ZUS oraz co to jest e-składka. 12 września to” ABC przedsiębiorcy”, między innymi ciekawostki na temat oszustw, a także najczęściej popełnianych błędów w dokumentach ubezpieczeniowych składanych przez płatników.
Na seminarium na temat „e-Składki oraz e-ZLA Elektronicznych zwolnień lekarskie”, ZUS zaprasza 13 września szczególnie tych przedsiębiorców, którzy jeszcze nie mają profilu na PUE ZUS. Od 1 lipca przyszłego roku zwolnienia lekarskie będą już wyłącznie elektroniczne, zatem warto się dowiedzieć, jaka jest ich obsługa. „Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego”, odbędzie się 14 września i zainteresuje zwłaszcza dużych pracodawców. Podczas niego będzie można się dowiedzieć, jakie są ogólne zasady podlegania ubezpieczeniu chorobowemu i wypadkowemu, poznać rodzaje świadczeń i zasady rozliczania w dokumentach ubezpieczeniowych wypłaconych świadczeń.  Ostatnie z zaplanowanych seminariów, pt. „Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego” zakończy pakiet szkoleń. Udział we wszystkich seminariach jest bezpłatny. Zgłoszenia zainteresowanych przedsiębiorców przyjmowane są e-mailowo: ewa.nowak09@zus.pl lub telefonicznie 85 74 86 698. Szczegółowe informacje na temat „Tygodnia Przedsiębiorcy” można znaleźć na stronie internetowej ZUS: http://www.zus.pl/firmy/pozostale/tydzien-przedsiebiorcy

Katarzyna Krupicka
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego