Konsultacje społeczne w sprawie „Budżetu Obywatelskiego 2018” w Hajnówce

Kategoria: Informacje prasowe

KOMUNIKAT
Konsultacje społeczne w sprawie „Budżetu Obywatelskiego 2018” odbędą się w formie publicznego głosowania, od dnia 04 września 2017 r. do dnia 16 września 2017 r. w godzinach pracy Urzędu Miasta, a w dniach  09 i 16 września (sobota) w godzinach od 8.00 do 14.00, na „Karcie do głosowania w konsultacjach społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego jako części budżetu Miasta Hajnówka na 2018 rok”.

Głosowanie odbędzie się na holu parteru Urzędu Miasta Hajnówka przy   ul. A. Zina 1. Wypełnioną kartę do głosowania należy wrzucić do znajdującej się w tym samym miejscu urny. Karta weźmie udział w głosowaniu w konsultacjach, jeśli będzie wypełniona zgodnie z ustalonymi zasadami i złożona przez osobę zamieszkałą w mieście Hajnówka.
Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

Projekty nieinwestycyjne

  1. Kurs samoobrony dla kobiet – projekt zakłada zorganizowanie zajęć z technik samoobrony dla 20 mieszkanek Hajnówki. Kurs samoobrony polegać będzie głównie na wykształceniu poczucia pewności siebie. Koszt: 8.000 zł.

  2. Potańcówki sobotniej nocy – projekt zakłada zrealizowanie czterech imprez tanecznych dla mieszkańców Hajnówki i turystów. Nawiązuje do kultowych niegdyś potańcówek, odbywających się na świeżym powietrzu przy akompaniamencie muzyki granej "na żywo". Koszt: 8.000 zł.

  3. Bieg Rodzinny w Puszczy Białowieskiejprojekt polega na zorganizowaniu wydarzenia promujacego aktywny rodzinny wypoczynek poprzez przygotowanie dwóch tras zawodów przebiegających na terenie Nadleśnictwa Hajnówka o długości 400 m i 800 m. Koszt: 7.360 zł.

 

Projekty inwestycyjne

  1. Budowa siłowni zewnętrznej na Osiedlu Lipowa – projekt zakłada utworzenie ogólnodostępnej siłowni napowietrznej. Umiejscowienie siłowni obok boiska do piłki nożnej da możliwość ćwiczenia przez osoby starsze i młodzież jako miejsca sportowej rekreacji przyczyni się do zwiększenia poziomu integracji mieszkańców lokalnej społeczności. Koszt: 39.975 zł.

  2. Wspólna huśtawka dla dziecka i opiekuna - adresatem projektu są dzieci do 5 roku życia, huśtwaka Expression Swing przeznaczona jest dla dzieci mających niespełna rok życia. Posiada dwa siedziska rozmieszczone naprzeciw siebie. Poprzez połączenie trójwymiarowego ruchu z kontaktem wzrokowym tworzy się wyjątkowa więź, która zapewnia korzyści poznawcze, emocjonalne i fizyczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dziecka. Koszt: 28.153,79 zł.

  3. Ozdoby świąteczne przy Urzędzie Miasta w Hajnówce – projekt zakłada ozdobienie budynku Urzędu Miasta w Hajnówce i terenu wokół budynku oraz skweru im. Dymitra Wasilewskiego. Ustawienie świątecznych ozdób z lampek świetlnych np. choinki, bombki, postacie z bajek, św. Mikołaj, zwierzęta leśne itp. Koszt: 39.900 zł.

  4. Montaż wiaty przystankowej z infanstrukturą przy SP ZOZ w Hajnówce – projekt zakłada zainstalowanie przystanku autobusowego w pierwszym ciągu jezdni, co skróciłoby drogę od autobusu do wejścia do szpitala. Ustawienie bliżej wiaty przystankowej znacznie zwiększyłoby komfort podróżowania, chroniąc pasażerów komunikacji miejskiej przed opadami atmosferycznymi i wiatrem. Koszt: 36.379 zł.

  5. Piramida linowa na Osiedlu Judzianka – projekt polega na montażu piramidy linowej. Jego celem jest podniesienie atrakcyjności jedynego placu zabaw zlokalizowanego na osiedlu Judzianka. Obecne w piramidzie linowej siatki pozwalają na wszechstronny rozwój dziecka. Dzieci bawią się, a jednocześnie ćwiczą swoje ciała i umysły. Koszt: 31.488 zł.