Od 1 września 2017 r. rozpoczyna swoją działalność Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Kategoria: Ogłoszenia

Ilustracja do artykułu KOWR_slider.jpg1 września 2017 roku powstanie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Jednocześnie przestaną istnieć dwie agencje rolne: Agencja Rynku Rolnego oraz Agencja Nieruchomości Rolnych.

Zmiany te mają na celu zmniejszenie liczby instytucji, ograniczenie kosztów ich funkcjonowania oraz poprawę jakości obsługi beneficjentów i kontrahentów. Szacuje się, że zniesienie dwóch agencji rolnych i zastąpienie ich jednym ośrodkiem przyniesie wymierne oszczędności. Zadania związane z rozwojem obszarów wiejskich przejdą do KOWR, natomiast pozostałe przejmie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) i tym samym stanie się jedyną agencją płatniczą dla Wspólnej Polityki Rolnej w Polsce.

Załącznik:

Ulotka do pobrania