Letni rajd nordic walking z Lokalną Organizacją Turystyczną Region Puszczy Białowieskiej

Kategoria: Informacje prasowe

rajdCo to było za miłe popołudnie! W minioną sobotę (22.07.2017) spotkaliśmy się przed Parkiem Wodnym w Hajnówce, by wspólnie wyruszyć na rajd nordic walking.

Letni rajd nordic walking zorganizowała Lokalna Organizacja Turystyczna Regon Puszczy Białowieskiej oraz DAY SPA Dotyk Natury w Hajnówce. To kolejna już tego typu inicjatywa – organizatorzy systematycznie od 2013r. organizują rajdy nordic walking mające na celu promocję aktywnego wypoczynku w regionie Puszczy Białowieskiej. Z powodzeniem – bowiem tradycyjnie dopisała i pogoda i frekwencja. W rajdzie udział wzięło ponad 50 fanów nw.

Dystans około 10 km poprzedziła krótka rozgrzewka pod okiem naszego niezwodnego instruktora- Pawła Zagórnik. Po intensywnym treningu – wyjście na szlak. Trasa rajdu wiodła trybą hajnowską – to puszczańska droga łącząca Hajnówkę z Białowieżą. Ale w przeciwieństwie od swojej asfaltowej alternatywy – jest znacznie ciekawsza. Maszerując trasą poznaliśmy na poły legendarną historię Krynoczki – czyli ukrytej w leśnej gęstwienie (w uroczysku Miednoje) cerkiewki św. Braci Machabeuszy z XIX w. wraz z tajemniczym źródełkiem o niezwykle mocach. Przyrodnicze osobliwości odkryliśmy w rezerwacie Dębowy Grąd – i były to nie tylko sędziwie dęby ;). O puszczańskich skarbach chętnie opowiadała Ewa Moroz- Keczyńska – kustosz Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego i przewodnik.

Poza przyrodniczymi i kulturowymi wrażeniami, jako że humory dopisały, uczestnicy rajdu odkryli nową dyscyplinę sportową – nordic ploting . Ale na tym nie koniec niespodzianek – po intensywnym rajdzie organizatorzy zaprosili na ognisko  w Zajeździe u Kolarza w Budach, przy akompaniamencie akordeonu. W trakcie imprezy integracyjnej odbyło się także losowanie nagród, ufundowanych przez organizatora. Hitem loterii okazały się vouchery na zabiegi SPA. Gościem specjalnym rajdu była Lenka Franciszkiewicz wraz z rodzicami (podopieczna Fundacji Jaś i Małgosia).

Rajd był na tyle udany, że wszyscy – organizatorzy i uczestnicy myślą już o kolejnym. Tymczasem już 10.09. br. zapraszamy wszystkich na ogólnopolski Puchar Polski Nordic Walking, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polską Federację Nordic Walking!

Rajd Nordic Walking był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Organizatorzy dziękują także patronom medialnym – TVK Hajnówka i Kurierowi Hajnowskiemu za obecność na trasie!

Katarzyna Miszczuk

rajd

rajd

rajd

rajd

rajd

rajd

rajd

rajd

rajd

rajd

rajd

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi