Do Hajnówki przyjedzie mammobus, 07.08.2017

Kategoria: Zdrowie

Zrób mammografię na lato! Do powiatu hajnowskiego przyjedzie mammobus. Możliwość skorzystania z bezpłatnej mammografii  będą miały panie  w wieku 50 - 69 lat. By wziąć udział w badaniu, nie trzeba mieć skierowania od lekarza. Wystarczy zadzwonić i się zarejestrować. Samo badanie zajmie najwyżej kilka minut. Wystarczy tylko kilka minut, by zadbać o swoją przyszłość . Zapraszamy Panie w dniu 7 sierpnia 2017r. do mammobusu ustawionego na parkingu przy Urzędzie Miasta w Hajnówce ul. A. Zina 1.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi dla pań w wieku 50 - 69 lat jest bezpłatne, refundowane przez Ministerstwo Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Wszystkie Panie zainteresowane badaniem powinny się uprzednio zarejestrować  pod nr tel. 58 6662444

Mammografia polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie jest nie większe niż przy RTG zęba. Dlatego też, drogie Panie, nie zwlekajcie z decyzją - te kilka minut może zaważyć o „zdrowej” przyszłości. Wykonanie mammografii pozwala na wykrycie wczesnego stadium choroby - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, przez co  zwiększa szansę całkowitego wyleczenia. Gorąco zachęcamy do badania mieszkanki powiatu hajnowskiego.

Katarzyna Miszczuk