- dla przedszkolaków (od 6 lat) - 2 półgodzinne zestawy animacji. Wysmakowane estetycznie i atrakcyjne pod względem fabularnym krótkometrażówki obejmują ważne – zwłaszcza w trudnym okresie wyzwań związanych z pandemią – tematy: przyjaźni, wzajemnego wsparcia i pokonywania trudności;
- klasy 1-3: "Mali rabusie” film o rodzeństwie dokonującym skok na bank rozbawią widzów do łez;
- klasy 4-6 film: „Tajne stowarzyszenie z dzielnicy Supilinn” - wzbudzi w Was dociekliwość: czy początkujący detektywi odnajdą antidotum na podejrzanie dziecięce zachowanie wszystkich dorosłych z okolicy?
- klasy 7-8: „Stare chłopaki” zaintrygują, zauroczą i rozśmieszą pokrętną miłosną grą między wrażliwym Łamagą, podszywającym się pod szkolną gwiazdę sportu, a nieświadomą intrygi córką nauczyciela.
Edukacyjne wartości w ramach Festiwalu niosą nie tylko seanse z przesłaniem. Przed projekcjami odbędą się:
wideoprelekcje filmoznawców – Marcina Pigulaka i dr Agnieszki Powierskiej,
po seansie zaś zachęcamy do dalszego rozważania podjętych w filmach tematów z pomocą scenariusza lekcji ze wskazówkami dla nauczyciela oraz kart pracy do wykorzystania w działaniach klasowych lub indywidualnych.
UWAGA!!!! Wędrującemu Festiwalowi Ale Kino towarzyszyć będzie unikatowy warsztat internetowy, zachęcający młodych fanów kina do tworzenia w każdym dogodnym momencie i miejscu. Reżyserka i aktorka Julia Szmyt i jej synowie – Bruno i Hugo Krych – w 3 tutorialach wprowadzą uczestników Festiwalu w tajniki tworzenia filmów… telefonem komórkowym!
Zapraszamy do uczestnictwa w Wędrującym Ale Kino! i śledzenia strony gdzie wkrótce pojawią się kolejne informacje na temat Festiwalu.
Ewa Moroz-Keczyńska, tel: 508 930 409 lub mail: enmk@poczta.onet.pl