Instalacje fotowoltaiczne na budynkach należących do Powiatu Hajnowskiego

„Instalacje fotowoltaiczne na budynkach należących do Powiatu Hajnowskiego”.

Całkowita wartość projektu: 799 592, 72 zł z czego dofinansowanie  wynosi 411 946, 60 zł, zaś wkład własny 367 583,12 zł.

Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa V Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii.

Osiągnięte rezultaty:

Przedmiotem projektu jest instalacja  systemów ogniw fotowoltaicznych na czterech budynkach należących do Starostwa Powiatowego w Hajnówce:  Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce, Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce, Domu Pomocy Społecznej ROKITNIK w Białowieży oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce. Dzięki projektowi w znaczący sposób zwiększy się ilość energii wytworzonej ze źródeł odnawialnych w powiecie hajnowskim, co wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne powiatu.

Projekt jest istotnym przedsięwzięciem ze względu na ochronę obszaru Puszczy Białowieskiej. Redukcji ulegnie emisja gazów cieplarnianych pochodzących z CO2, co przyczyni się do zwiększenia czystości powietrza oraz  zahamowania niekorzystnego procesu, jakim jest degradacja ekosystemu w związku z odprowadzaniem do niego zanieczyszczeń pyłowych.

najczęściej czytane

Wydziały Starostwa